Kinguin z porażką na koniec ECS Season 4 EU Development League

Autor: Patryk Głowacki
Team Kinguin

Kiepskie zwieńczenie walki w lidze rozwojowej do ECS Season 4 zaliczyło Kinguin. Polacy ulegli bowiem w meczu z LDLC, zajmując ostatnie miejsce w tabeli.

Choć mecz nie miał już większej wagi, to jednak zawsze lepiej wyjść z pojedynku na tarczy. Przed spotkaniem okazało się, że “pingwiny” wystąpią w składzie z Mariuszem “Loordem” Cybulskim, który zastąpił Bartosza “Hypera” Wolnego. Pierwsze rundy spotkania wskazywały, że polska formacja będzie w stanie nieco podreperować swój dorobek punktowy, gdyż na cache narzuciła ona swoim oponentom rytm gry, wygrywając połowę wynikiem 11:4. Po zmianie stron LDLC jednak było w stanie wrócić do spotkania, by ostatecznie doprowadzić do dogrywki. Ta należała już do europejskiej formacji, która tym samym objęła prowadzenie w meczu.

Druga mapa również posiadała sporo emocji, gdyż żadna z ekip nie zamierzała odpuszczać. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, a żadna ze stron nie potrafiła zdobyć wyraźnej przewagi (8:7). W drugiej części gry Grzegorz “szpero” Dziamałek i spółka starali się wciąż podejmować walkę z oponentem, który jednak przyzwoicie rozgrywał mecz po stronie broniącej. Ostatecznie Polacy musieli uznać wyższość oponenta, przegrywając tym samym piąty mecz w rozgrywkach.

Kinguin – LDLC 0:2 (17:19 – cache, 13:16 – nuke)