IzakTV

Strona główna » Kinguin z zaproszeniem na National Elite Esports Cup

Kinguin z zaproszeniem na National Elite Esports Cup

Autor: Patryk Głowacki

Kinguin otrzymało zaproszenie na kolejny turniej. Polacy wystąpią w nadchodzącym turnieju internetowym – Nations Elite Esports Cup.

Ostatni czas nie jest szczególnie udany dla „Pingwinów”, gdyż polska formacja straciła swoją formę, co negatywnie odbiło się jej na wynikach i postrzeganiu przez polskich fanów. Niedawno jednak podopieczni Mariusza „Loorda” Cybulskiego mogli w końcu cieszyć się ze sukcesu, jakim było zwycięstwo w ESL Clash of Nations.

Niebawem Kinguin będzie miało kolejną okazję do osiągnięcia dobrego wyniku. Formacja została bowiem zaproszona na Nations Elite Esports Cup. Już wcześniej organizatorzy ogłosili, że o wygraną w zawodach powalczą GODSENT i LDLC. Do rozdania pozostało jeszcze jedno zaproszenie.

Łącznie w turnieju wystąpi osiem zespołów. Cztery z nich będą musiały wywalczyć sobie miejsce w głównych rozgrywkach poprzez kwalifikacje. Eliminacje zostały podzielone na cztery regiony: europejski, bałkański, nordycki oraz iberyjski. Z każdego regionu do finałów awansuje zwycięzca kwalifikacyjnych zmagań.

Harmonogram eliminacji:

  • Europejskie: 18-19 listopada
  • Nordyckie: 29-30 listopada
  • Bałkańskie: 2-3 grudnia
  • Iberyjskie: 2-3 grudnia

Nations Elite Esports Cup zostanie rozegrany w dniach 12-17 grudnia. Łączna pula nagród zmagań wynosi 25.000 euro.