IzakTV

Strona główna » KŁOPOTY ENCE! Snappi nie wystąpi na IEM Winter. Powodem pozytywny wynik testu na COVID-19

KŁOPOTY ENCE! Snappi nie wystąpi na IEM Winter. Powodem pozytywny wynik testu na COVID-19

Autor: Krzysztof Sarna

Do rozpoczęcia zmagań w ramach Intel Extreme Masters Winter możemy zacząć już odliczać godziny. Nie wszystkim uczestnikom udało się jednak uniknąć problemów związanych z pandemią koronawirusa. Marco “Snappi” Pfeiffer nie będzie reprezentować barw ENCE. Wszystko jest spowodowane oczywiście pozytywnym wynikiem testu wykonanym w kierunku COVID-19.

IEM Winter startuje już jutro, a więc w czwartek, 2 grudnia. Organizatorzy dokładają jednak wszelkich starań, by każdemu zapewnić bezpieczeństwo. Stąd też takie posunięcia jak testowanie stoją na porządku dziennym. Z pewnością przekonał się o tym Snappi, który nie będzie mógł wspomóc swoich kolegów z drużyny poprzez pozytywny rezultat testu. Sama organizacja nie jest jednak zagrożona i ma już zmiennika.

Tym jest Pavle “Maden” Bošković, który aktualnie przesiaduje na ławce rezerwowych FunPlus Phoenix. Wszystko przez to, że FPX postanowiło zrezygnować ze swojej dywizji CS:GO. Zawodnik z Czarnogóry ma na swoim koncie kilka mniejszych sukcesów, takich jak wygranie siódmego sezonu LOOT.BET/CS czy Snow Sweet Snow #1. Do tego dodać można wicemistrzostwo Nine to Five #4 oraz DreamHacka Open January. 

Utrata takiego ogniwa jak Snappi jest sporym ciosem dla ENCE, które po PGL Majorze w Sztokholmie nie osiąga zbyt dobrych rezultatów. Przypomnijmy, że w fazie pretendentów podopieczni Eetu “sAwa” Sahy zajęli 3-5. miejsce i osiągnęli bilans 3-1, dzięki czemu dostali się do etapu legend. W nim jednak sobie nie poradzili, ponieważ w mgnieniu oka przegrali trzy pojedynki. Natomiast po imprezie wspieranej przez Valve Olek “hades” Miśkiewicz i jego koledzy brali jeszcze udział na DreamHacku Open November, na którym uplasowali się dopiero na 5-6. lokacie. 

Pfeiffer za pośrednictwem swojego Twittera poinformował, że ma nadzieję dołączyć jeszcze do zespołu podczas IEM Winter. Wszystko oczywiście zależeć będzie od kolejnego wyniku testu.

Skład ENCE na czas IEM Winter prezentuje się następująco:

  • Joonas “⁠doto⁠” Forss
  • Paweł “⁠dycha⁠” Dycha
  • Olek “⁠hades⁠” Miskiewicz
  • Lotan “⁠Spinx⁠” Giladi
  • Pavle “⁠Maden⁠” Bošković – stand-in
  • Eetu “⁠sAw⁠” Saha – trener

Przypomnijmy, że IEM Winter rozegra się w dniach 2-12 grudnia w stolicy Szwecji. Paweł “dycha” Dycha i jego koledzy znaleźli się w grupie B, na liście której widnieją takie formacje, jak Gambit Esports, Heroic czy Virtus.pro. W meczu otwarcia organizacja z Finlandii zmierzy się z właśnie z “Niedźwiedziami”. Łączna pula nagród turnieju wynosi ćwierć miliona dolarów, z czego dla najlepszej drużyny przewidziano sto tysięcy dolarów.

Chcecie dowiedzieć się więcej o IEM Winter? Sprawdźcie nasze kompendium wiedzy!