IzakTV

Strona główna » Kolejne informacje odnośnie Majora PGL Sztokholm 2021. Organizatorzy rozważają przeniesienie turnieju do innego państwa!

Kolejne informacje odnośnie Majora PGL Sztokholm 2021. Organizatorzy rozważają przeniesienie turnieju do innego państwa!

Autor: Marcin Kapusta
PGL

Tegoroczny Major w Sztokholmie stanął pod znakiem zapytania. Ostatnio głos w tej sprawie zabrała burmistrz szwedzkiej stolicy, a teraz przyszedł czas na oficjalne stanowisko organizatorów! 

Sytuacja dotycząca organizacji Majora w Sztokholmie jest bardzo skomplikowana. Szwedzka Federacja Sportu zagłosowała przeciwko włączeniu esportu w ich struktury, przez co nadchodzący turniej nie otrzymał odpowiedniego statusu. Gracze tym samym musieliby ubiegać się o specjalną wizę, której wyrabianie zajmuje dość długi okres czasu. Niemniej jednak trzy dni temu burmistrz Sztokholmu, Anna Jerlmyr, wystosowała otwarty list do Dyrektora Generalnego PGL, Silviu Stroie’a. Oto jego fragment: “Jestem zdeterminowana, aby zrobić wszystko, co w mojej mocy, aby szwedzki rząd nie popełnił tego samego błędu, który popełnił kilka tygodni temu (zablokował organizację The International 10)“.

Warto wspomnieć, że 17 lipca szwedzka minister ds. kultury i demokracji – Amanda Lind, zaprosiła na rozmowę przedstawicieli PGL oraz Ninjas in Pyjamas.

Dzisiaj głos w tej sprawie zabrali sami organizatorzy, którzy opublikowali komunikat o następującej treści:

Bukareszt, 2 lipca 2021 roku – W tej chwili prowadzimy bezpośrednie rozmowy z władzami Szwecji i wspólnie pracujemy nad znalezieniem rozwiązania, które pozwoli nam ugościć Majora w Sztokholmie. Aby miało stało się sercem Counter-Strike’a jeszcze w tym roku, musimy trzymać się pierwotnych założeń: musimy przylecieć do Szwecji z wszystkimi graczami i zapewnić dużą liczbę widzów w obiekcie. Obecnie ograniczenia w Szwecji pozwalają na obecność tylko 300 widzów w Avicii Arena, ale te ograniczenia mogą zostać zniesione po 15 września, w zależności od rozwoju pandemii COVID-19.

Kiedy początkowo planowaliśmy organizację Majora, mieliśmy na uwadze, że po tak długim czasie, musimy znaleźć specjalne miejsce, aby uwolnić pasję graczy, organizatorów, fanów i wreszcie naszą. Szwecja wydawała się pod tym względem idealnym miejscem, miejscem z wielkim Counter-Strike’owym dziedzictwem, które w dużej mierze przyczyniło się do rozwoju esportowego ekosystemu.

Ale, jak w przypadku każdego innego wydarzenia, które organizowaliśmy, zawsze posiadaliśmy plan awaryjny na wypadek, gdybyśmy nie byli w stanie przeprowadzić eventu prawidłowo. Jesteśmy w stałym kontakcie z dwoma innymi europejskimi krajami, które już zaoferowały nam wszystkie niezbędne gwarancje, aby zorganizować Majora, mając wszystkich graczy na miejscu i dużą publiczność w obiekcie. Ponieważ niektóre kraje europejskie bardzo szybko otwierają się na takie imprezy, mamy szansę na zabezpieczenie nowego miejsca, które pozwoli na obecność dużej, zaszczepionej publiczności, nawet przy niepewnej sytuacji epidemiologicznej.

Niemniej jednak, wciąż mamy nadzieję, że Szwecja, ojczyzna Counter-Strike’a, będzie gospodarzem następnego Majora. Jeśli warunki nie zostaną spełnione, będziemy realizować plan awaryjny i przeniesiemy imprezę do innego kraju.

PGL Major Stockholm 2021 planowo ma odbyć się w dniach 23 października-7 listopada i zaoferować uczestnikom rekordową pulę nagród wynoszącą dwa miliony dolarów.