IzakTV

Strona główna » Kolejne zmiany w Vexed. Do drużyny dołączają starzy znajomi KQLY-ego

Kolejne zmiany w Vexed. Do drużyny dołączają starzy znajomi KQLY-ego

Autor: Jan Miękina
Vexed Gaming

Zamieszania we francuskiej drużynie ciąg dalszy. Rezygnuje trener drużyny, a wolne miejsca zajmują byli koledzy z drużyny „KQLY-ego” –  Benjamin „drizzer” Charnet oraz Michael „HaRts” Zanatta.

 

Godzinę po wczorajszej informacji o przejściu w spoczynek Leonardo „SmyLi” Michelino i Steve’a „Jarod” Cohena informację o końcu współpracy z organizacją umieścił analityk drużyny — Renaud „WiPR” Malfait. Powołał się on na te same powody co jego poprzednicy. Na oficjalnej stronie organizacji pojawiło się także kolejne oświadczenie „Jaroda”, w którym prócz wcześniej podanych informacji dodał, że jest to początek jego krótkiej przerwy od Counter-Strike’a.

Oficjalne oświadczenie drużyny odnośnie do całej sytuacji:
“Szanujemy opinie społeczności, dlatego staramy się być jak najbardziej otwarci ze swoimi decyzjami.
Niestety, pomiędzy zarządem i zawodnikami doszło do nieporozumienia. Jesteśmy świadomi tego, że utraciliśmy przez to dwóch doskonałych zawodników, dlatego będziemy dążyć do tego, aby nie wydarzyło się to w przyszłości.
Uważamy, że podjęliśmy odpowiednie ryzyko, wszystko w zgodzie z zasadami ESL. Rozumiemy, jak wiele ryzykowaliśmy, ale dla nas to była odpowiednia decyzja. Dlatego KQLY pozostaje w drużynie na okres próbny w trakcie eliminacji do mistrzostw Francji.”

Na czas tego turnieju właśnie, dwa wolne miejsca w drużynie zajęli Benjamin „drizzer” Charnet oraz Michael „HaRts” Zanatta. Obaj zawodnicy, z którymi „KQLY” już grał w przeszłości w Clan-Mystik w 2013 roku. Wtedy wraz z „KIOSHIMĄ” oraz „ioRekiem” udało się im wygrać turniej PxL LAN z dwoma tysiącami euro w puli.

Pełny skład Vexed Gaming na mistrzostwa ESL Championnat National Summer 2017 to Roombang, NpK, KQLY, HaRts oraz drizzer. Pierwszy mecz już dzisiaj o godzinie 22 czasu polskiego. W turnieju zobaczymy osiem drużyn, walczących w systemie Double Elimination o awans do finałów turnieju.