Kolejny DreamHack bez polskiej drużyny – AVEZ bez szans w starciu z Heroic

Niespodzianki nie było. AVEZ otrzymało sporą lekcję CSa od Heroic, przegrywając z Duńczykami 0:2 i tym samym żegnając się z zamkniętymi kwalifikacjami do DreamHack Open Anaheim.

Train – to tę mapę AVEZ wybrało na rozpoczęcie tego spotkania. Polacy jednak zaczęli fatalnie i przegrali aż 10 rund z rzędu. Tylko niezła końcówka pierwszej połowy uchroniła ich przed kompletną klapą, jednak wynik 3:12 również sukcesem nie może zostać nazwany. Po zmianie stron Ośmiornice wygrały pistoletówkę, jednak na pierwszym fullu przeciwnika ponownie oddały całą inicjatywę Heroic. Duńczycy tym samym wygrali 16:5, bardzo szybko kończąc tę mapę.

Drugą areną rywalizacji był Overpass. Ta mapa była wczoraj gwoździem do trumny dla Illuminar, a dzisiaj została wyrocznią dla AVEZ. Polacy ponownie nie mieli najmniejszych szans już od samego startu meczu. Heroic sukcesywnie powiększało przewagę i po pierwszej połowie wygrywało takim samym wynikiem jak na Trainie – 12:3. Po zmianie stron Duńczycy tylko postawili kropkę nad “i” i ostatecznie wygrali 16:3. Ponownie na serwerze najgorszy był nawrot, który w sumie na 40 rund miał zaledwie 13 fragów i łączny rating wynoszący 0.28.

AVEZ 0:2 Heroic – Train 5:16, Overpass 3:16

Tym samym Ośmiornice kończą swoją krótką przygodę z zamkniętymi kwalifikacjami do DreamHacka Open Anaheim. Heroic zaś rywalizuje dalej, obecnie rozgrywa mecz z GODSENT.