Kolejna porażka pashy i spółki. Youngsters przegrywa z Vega Squadron w UCC Summer Smash.

Autor: Kamil Kowala

Miksowy polski skład Youngsters z Jarosławem “pashaBiceps“ Jarząbkowskim na czele zaliczył kolejną porażkę w UCC Summer Smash. Tym razem ich katem okazała się być Vega Squadron.

Spotkanie wcale nie należało do jednostronnych. Wręcz przeciwnie, ekipa polskiego bicepsa postawiła spory opór rosyjskiej organizacji i urwała im mapę, a na dwóch przegranych postawiła opór.

Walka rozpoczęła się na Inferno, które przebiegało dość wyrównanie. Na początek oglądaliśmy trochę chaosu, z którego lepiej wyszli Polacy, zyskując trzypunktowe prowadzenie. Dalsza część ataku naszych rodaków nie była jednak tak dobra i do końca pierwszej połowy udało im się zdobyć zaledwie dwie rundy. Druga część pierwszej mapy zapowiadała się zdecydowanie lepiej. Youngsters byli bliscy zamknięcia spotkania, lecz niestety przy przewadze 14:13 nie sprostali wyzwaniu i stracili trzy pozostałe oczka.

Po przerwie zawodnicy wrócili na serwer na Mirage’u. Polski miks znów rozpoczynał w ataku i znów nie wyglądał on tak, jakby sobie tego życzyli. Zapowiadało się fatalnie, ale dwa ostatnie punkty urwane naszym wschodnim sąsiadom sprawiły, że było tylko nieciekawie. Zmiana stron przyniosła również ogromną zmianę obrazu gry. Obrona ekipy pashyBicepsa była niemalże nienaganna, dzięki czemu w spotkaniu mogliśmy zobaczyć trzecią mapę. Popularny “Mirek“ zakończył się wynikiem 16:11.

Decydująca batalia przyniosła taki sam początkowy scenariusz jak dwie poprzednie. Tym razem niestety nie było happy-endu, a nadwiślańska formacja zmuszona była do próby powrotu z wyniku 12:3. Polacy walki oczywiście się podjęli i w pewnym momencie wyglądało to nawet obiecująco, ale niestety zabrakło paliwa i z końcowego triumfu cieszyli się nasi przeciwnicy.

Vega Squadron vs Youngsters – 2:1

Inferno – 16:14
Mirage – 11:16
Dust2 – 16:9

Filip “tudsoN“ Tudev i spółka aktualnie w lidze UCC Summer Smash posiadają bilans 0-2. Od teraz każda porażka oznaczać będzie dla nich koniec przygody z tymi internetowymi rozgrywkami.