IzakTV

Strona główna » Kompletna klapa polskich drużyn w ostatnich kwalifikacjach do V4 Future Sports Festival

Kompletna klapa polskich drużyn w ostatnich kwalifikacjach do V4 Future Sports Festival

Autor: Aleksander Kurcoń

adwokacik i Virtus.pro pozostali jedynymi polskimi drużynami, które wezmą udział w V4 Future Sports Festival. Dzisiejsze, ostatnie, kwalifikacje do turnieju w Budapeszcie zakończyły się kompletną klapą w wykonaniu polskich drużyn.

W kwalifikacjach do V4 mogły brać udział wszystkie drużyny z całej Europy. Z Polski zobaczyliśmy w nich aż 22 zespoły, większość z nich to jednak tylko mixy. Z szerzej znanych teamów pojawili się: PACT, AVEZ, Izako Boars czy Dr Pepper. Dla przypomnienia – w kwalifikacjach nie brały udziały Illuminar, x-kom AGO i Aristocracy, bo w dniach trwania V4 będą one obecne na Games Clash Masters w Gdynii.

Los chciał, że nasze najlepsze polskie zespoły już w pierwszej rundzie (1/64 finału) trafiły na naprawdę uznane europejskie marki. PACT przegrało wynikiem 12:16 z Gambit Youngsters. Wolny los  w tej fazie miały z kolei zespoły AVEZ i Izako Boars. Ci pierwsi jednak w kolejnej rundzie trafili na Tricked i polegli 14:16. Dziki z kolei stoczyły bratobójczy pojedynek z Dr Pepper i przegrały 14:16. Na tym etapie w zawstydzający sposób z kwalifikacjami pożegnał się także Klan Gadanych Głupot (czyli Kilkapi, Markoś, nawrot, Destroj i koyot). KGG zostało upokorzone przez Lyngby Vikings wynikiem 2:16. Trzeba jednak zaznaczyć, że ekipa koyota w pierwszej rundzie wyeliminowała LDLC 16:9 z Vincentem “Happy” Schopenhauerem w składzie! Pokonanie LDLC to największy sukces polskiej drużyny w dzisiejszych kwalifikacjach. Najwyżej, bo do 1/16 finału, dotarli SYX Gaming w składzie ayzn, BEEEEN, frostie, luqer i MonsteR. Przegrali oni jednak z Espadą 13:16.

Do półfinału kwalifikacji dotarli Tricked, Heretics, GamerLegion i Espada. Polskie zespoły tylko z Heretics się nie spotkały – GamerLegion w pierwszej rundzie wyeliminowało mix Because I Got High wynikiem 16:2, a później upokorzyło Wild Bears wynikiem 16:0. Espada, jak już wcześniej wspomniałem, pokonała SYX Gaming, a Tricked AVEZ. Jutro o 14:00 Tricked zmierzy się z Heretics, a GamerLegion z Espadą o finał kwalifikacji. Miejsce na głównym turnieju jest tylko jedno.