IzakTV

Strona główna » Komu półfinały a komu ćwierćfinały? Wracają play-offy ESL Pro League

Komu półfinały a komu ćwierćfinały? Wracają play-offy ESL Pro League

Autor: Krzysztof Sarna
Astralis

Po kilku dniach przerwy od rozgrywek ESL Pro League czas do nich powrócić. Znajdujemy się już u schyłku wyłonienia najlepszej formacji. Jednak dzisiaj zadebiutują cztery drużyny w fazie play-off, które stoczą spotkania w ramach Play-In.

Dziś teoretycznie będziemy podziwiać cztery najlepsze zespoły, które zajęły pierwsze miejsca w swoich grupach. Jednak z żadną z nich się nie pożegnamy, bo zwycięzcy zagrają w półfinałach, a przegrani w ćwierćfinałach 13. sezonu ESL Pro League.

Pierwszy pojedynek rozpocznie się o godzinie 15:30. Wtedy zmierzy się Heroic oraz Ninjas in Pyjamas. Duńska ekipa wygrała wszystkie pięć starć, a górowała nad takimi ekipami jak BIG, OG czy Complexity. Natomiast NiP nie zaczął najlepiej, bo od porażki z G2, ale później triumfował nad kolejno: ENCE, FaZe, mousesports oraz Vitality. Lista pokonanych może robić niemałe wrażenie. To wszystko prowadzi do niesamowicie atrakcyjnych zawodów, no bo ujrzymy dwunastą i trzynastą ekipę świata. 

Kolejnym hitem będzie ten mecz o godzinie 19:00. O półfinał zawalczy Gambit Esports oraz Astralis. Do akcji stanie trzecia i druga formacja globu. Jeśli chodzi o zespół wywodzący się z regionu CIS, to ostatnie kilka miesięcy to zdecydowane powodzenie. Abay “Hobbit” Khasenov i jego koledzy wygrali IEM Katowice oraz Pinnacle Cup i nie widać, by coś złego się w tej drużynie działo. Podopieczni Konstantina “groove’a” Pikinera sięgnęli także po komplet zwycięstw w grupie C, gdzie pokonali chociażby Natus Vincere. Swego rodzaju znak zapytania będzie stanowić dyspozycja Astralis, która już od dłuższego czasu trudno ocenić. Duńczycy co prawda uplasowali się na fotelu lidera w zbiorze D, ale przegrali z Evil Geniuses.

Harmonogram spotkań ESL Pro League na dziś prezentuje się następująco:

15:30 | Heroic vs. Ninjas in Pyjamas – BO3 [Transmisja]

19:00 | Gambit Esports vs. Astralis – BO3 [Transmisja]