IzakTV

Strona główna » Kończymy fazę zasadniczą ESL Mistrzostw Polski! Startuje ostatnia kolejka zmagań

Kończymy fazę zasadniczą ESL Mistrzostw Polski! Startuje ostatnia kolejka zmagań

Autor: Krzysztof Sarna

Wszystko, co dobre – szybko się kończy. Nie inaczej jest w przypadku jesiennych zmagań ESL Mistrzostw Polski. Wraz z rozpoczęciem ostatniego tygodnia października startuje ostatnia kolejka fazy zasadniczej. Na poniedziałkowe popołudnie przewidziano dwa dwumecze. 

Jak na razie pojawiło się sporo zaskoczeń w ramach fazy zasadniczej jesiennej odsłony ESL Mistrzostw Polski. Niektóre z ekip, które były faworyzowane przed rozpoczęciem turnieju, zawiodły podczas rywalizacji. Dziś jednak będzie się działo, ponieważ pierwszy dwumecz powinniśmy traktować jako starcie wagi ciężkiej.

Ostatnia kolejka fazy zasadniczej rozpocznie się o godzinie 15:30. Anonymo Esports spotka się z Dolej Miodu, czyli drużyną, która walczy o utrzymanie. Patryk “ponczek” Wites i spółka są na siódmym miejscu po dwunastu potyczkach gromadzą trzynaście oczek. Natomiast pod wodzą Adriana “IMD” Piepera doszło niedawno do kolejnych zmian, ponieważ “Anonimowymi” zostali Karol “rallen” Rodowicz oraz Michał “snatchie” Rudzki. Dlatego też w Anonymo pokłada się teraz nowe nadzieje. Organizacja Mateusza “Sówka” Kowalczyka jest aktualnie piąta w tabeli.

Nastepnie na serwerze zamelduje się lider tabeli, a więc Ungentium. Patryk “Sidney” Korab i jego koledzy zmierzą się z HONORIS, a więc jeszcze aktualnym mistrzem Polski. Organizacja Filipa “NEO” Kubskiego i Wiktora “TaZa” Wojtasa na ten moment zajmuje czwarte miejsce w ligowym zestawieniu i ma 28 oczek, podczas gdy Ungentium 35. HONORIS teoretycznie znajduje się w lepszej sytuacji, ponieważ rozegrało cztery starcia mniej, co daje spore szanse na wskoczenie na pierwszą lokatę. Sporo jednak wyjaśnią nam dzisiejsze zawody, bowiem jeśli lepiej w nich poradzi sobie lider – ten utrzyma się raczej do końca rozgrywek na aktualnej pozycji.

Następnie dojdzie do potyczki pomiędzy MAD DOG’S PACT a Tarczyńskim Protein Teamem. Podopieczni Vincenta “vinSa” Jozefiaka są aktualnie w krytycznym momencie. Są na przedostatniej lokacie i po dwunastu meczach posiadają 12 punktów. Co więcej – rozegrają dziś bardzo ważne starcie, ponieważ TPT jest na ósmej pozycji i ma zaledwie punkt więcej. Raczej nie popełnimy błędu, jeśli stwierdzimy, że jest to pojedynek, który zadecyduje o drugim ze spadkowiczów. Paweł “reatz” Jańczak i jego koledzy mają jednak cztery pojedynki rozegrane mniej. Tarczyński Protein Team natomiast jest po szesnastu starciach, przez co nie może spać spokojnie. W walce o utrzymanie jest także Dolej Miodu, które ma trzynaście oczek po dwunastu pojedynkach. 

Harmonogram poniedziałkowych spotkań 9. kolejki ESL Mistrzostw Polski prezentuje się następująco:

15:30 | Dolej Miodu vs. Anonymo Esports – Ancient

16:45 | Anonymo Esports vs. Dolej Miodu – Vertigo

18:00 | HONORIS vs. Ungentium – Nuke

19:15 | Ungentium vs. HONORIS – Inferno

20:30 | MAD DOG’S PACT vs. Tarczyński Protein Team – Overpass

21:45 | Tarczyński Protein Team vs. MAD DOG’S PACT – Inferno

Wszystkie te spotkania, oczywiście wraz z polskim komentarzem będzie mogli oglądać na oficjalnym kanale ESL Polska na Twitchu. Dostaniecie się do niego klikając ten odnośnik.