IzakTV

Strona główna » Koniec cierpliwości władz Fnatic. Xizt i twist na ławce rezerwowych

Koniec cierpliwości władz Fnatic. Xizt i twist na ławce rezerwowych

Autor: Paweł Wilk

Fatalny występ na Minorze i brak awansu na StarLadder Berlin Major 2019, a także słaba postawa na innych turniejach sprawiły, że zarząd Fnatic zdecydował się na zmiany. Kozłami ofiarnymi zostali Richard “Xizt” Landström oraz Simon “twist” Eliasson.

W obecnym składzie piątka Szwedów występuje od października 2018, bowiem wtedy Ludvig “Brollan” Brolin zajął miejsce Adila “ScreaMa” Benrlitoma, kończąc krótki międzynarodowy epizod. Początkowo współpraca wyglądała dobrze, a zespół potrafił dojść do półfinału Intel Extreme Masters XIII Chicago. Niestety to wraz ze złotem na PLG Grand Slam 2018 było jedynym sukcesem w końcówce roku. Niewiele lepiej było w kolejnych miesiącach, bo o ile Fnatic zgarnęło srebro podczas StarSeries & i-League CS:GO Season 7 i Intel Extreme Masters XIV Sydney, tak główny cel, czyli awans na Majora nie został spełniony.

Rozgoryczony zarząd zareagował dość szybko i dość brutalnie, ponieważ miejsce na ławce rezerwowych zajęli Richard “Xizt” Landström oraz Simon “twist” Eliasson. Ten pierwszy w ekipie Freddy’ego “KRIMZa” Johanssona spędził blisko piętnaście miesięcy. Nieco krócej w Fnatic był twist, który w październiku 2018 roku zastąpił Williama “drakena” Sundina. Teraz przed dwójką zawodników okres niepewności, ponieważ managerowie nie zdradzili jeszcze ich przyszłości, a także nie ujawnili nazwisk nowych strzelców. Zarząd zapowiedział jednak nowy rozdział w swojej historii i budowę mocnego składu. Być może do szwedzkiej organizacji zawitają międzynarodowe postacie.

Aktualny skład Fnatic:

  • Jesper “JW” Wecksell
  • Freddy “KRIMZ” Johansson
  • Ludvig “Brollan” Brolin
  • Jimmy “Jumpy” Berndtsson – trener