Koniec dobrej serii PACT-u, dwie porażki Polaków w ESEA MDL

Actina PACT nie jest już niepokonana w rozgrywkach ESEA MDL. Polacy przegrali dzisiaj z Movistar Riders i HAVU i posiadają obecnie bilans 4-2.

Pierwsze spotkanie na dziś, to mecz bez większej historii. PACT zmierzył się na Nuke’u z Movistar Riders. Hiszpanie rozpoczęli mecz po stronie łatwiejszej – CT – i nawet przegrana pistoletówka nie przeszkodziła im w zbudowaniu potężnej przewagi. ALEX i spółka w pierwszej połowie wygrali łącznie aż 12 rund i kwestią czasu było ich końcowe zwycięstwo. Po zmianie stron PACT ponownie wygrało pistoletówkę i ponownie zaprzepaściło to w kolejnych rundach. Ostatecznie Polacy przegrali z kretesem, bo aż 5:16. Dwie gwiazdy drużyny – Sobol i MINISE – nie przekroczyły nawet progu 10 fragów.

PACT 5:16 Movistar Riders – Nuke

W drugim spotkaniu podopieczni VinSa skrzyżowali karabiny z HAVU. Finowie rozpoczęli nieźle na Trainie, wygrywając trzy pierwsze rundy po TT. Do przerwy Polacy jednak zdołali odrobić straty i ostatecznie wygrać tę część spotkania 8:7. Taka zaliczka mogła się okazać jednak za mała. I rzeczywiście po zmianie stron PACT wygrał co prawda pistoletówkę i na chwilę zwiększył prowadzenie do nawet 10:7, ale później oddał już kompletnie inicjatywę Finom. Robotę robił snajper HAVUZOREE – który zdobył łącznie 29 fragów i poprowadził drużynę do zwycięstwa 16:12.  Po stronie PACT-u cieszyła lepsza forma Sobola, który otwierał tabelę z 24 fragami. Mimo to Polacy musieli pogodzić się z przegraną.

PACT 12:16 HAVU – Train

Tym samym PACT ma już bilans 4-2 w ESEA MDL-u. W lidze prowadzi BIG z siedmioma zwycięstwami i dwiema porażkami.