Koniec marzeń fnatic o Majorze, CR4ZY gra dalej!

fnatic po raz pierwszy nie pojawi się na turnieju rangi Major! Szwedzi przegrali z CR4ZY w finale drabinki przegranych i tym samym żegnają się przedwcześnie z Minorem.

Mecz rozpoczął się na Trainie, był to wybór fnatic. Szwedzi co prawda wygrali pisoletówkę, ale był to ich jedyny pozytywny aspekt na początku spotkania. CR4ZY świetnie broniło bombsite’y, a gdy tego wymagała sytuacja, to również bezbłędnie odbijała i rozbrajała bomby. Rezultat po pierwszej połowie? 12:3 dla europejskiego mixu i zapowiedź rychłego końca tej mapy. fnatic jednak po zmianie stron ponownie wygrało rundę pistoletową i rozpoczęło swoją daleką drogę po come-back. Oglądając tak walecznych Szwedów można było przypomnieć sobie lata świetności organizacji, kiedy to drużyna potrafiła wychodzić z największych opresji. Co ciekawe, dzisiaj mogło być podobnie, bo bezbłędna gra fnatic trwała aż do 26. rundy, kiedy to Skandynawowie wyrównali stan spotkania! CR4ZY jednak zdołało zmobilizować się na końcówkę spotkania i ostatecznie wygrało 16:13. Świetny mecz rozgrywał Nemanja “nexa” Isaković, który otarł się o rating 1.5.

Drugą mapą był Dust2. I tutaj fnatic wygrało pierwsze “pistolety”. Ponadto pierwsza połowa przypominała wymianę ciosów rodem z boksu, kiedy jedni i drudzy zaliczali serię zwycięstw, by po chwili oddać pole do popisu rywalom. Do przerwy wynik 8:7, przez co naprawdę ciężko było wskazać potencjalnego zwycięzcę na tej mapie. Po zmianie stron CR4ZY wygrało w końcu swoją pierwszą pistoletówkę, a w rolę bohatera tej rundy wcielił się Nemanja “huNter” Kovać, który idealnie ustawił się na B i lawirując między drzwiami, w pojedynkę zatrzymał atak rywali. Późniejsze rundy trafiały jednak na konto Szwedów, którzy wyszli nawet na dwupunktowe prowadzenie. CR4ZY jednak i tym razem popisało się zimną krwią w końcówce i z wyniku 12:13 potrafiło wyciągnąć rezultat 16:13. Tym samym fnatic żegna się z Minorem i także z Majorem. Turniej w Berlinie będzie pierwszym Majorem, na którym zabraknie Szwedów. CR4ZY zaś ma ogromną szansę na swój największy sukces. Musi jednak wygrać jutro z przegranym meczu North/mousesports.

CR4ZY 2:0 fnatic – Train 16:13, Dust2 16:13

Wszystko co musisz wiedzieć o Europe Minor Berlin 2019.