IzakTV

Strona główna » Koniec pewnego etapu. olofmeister kończy przygodę z FaZe…

Koniec pewnego etapu. olofmeister kończy przygodę z FaZe…

Autor: Krzysztof Sarna

Jedni odchodzą, a drudzy przychodzą. Taka jest kolej ogólnie pojętych drużyn. Jednak czasami są takie postacie, po których odejściu pozostaje nostalgia. Taka z pewnością pozostanie w FaZe, ponieważ Olof “olofmeister” Kajbjer zakończył etap z tą formacją.

olofmeister to ikona, o której mogliśmy ostatnio sporo usłyszeć. A to o rzekomym przejściu na emeryturę, a to w ubiegłą sobotę o tym, że ten nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji. I nawet jeśli Olof będzie kontynuował karierę, to na pewno nie w FaZe. Rozgrywki BLAST Premier Spring Groups 2021 były dla niego ostatnie pod banderą tejże formacji.  

Tak naprawdę zawodnik ze Skandynawii miał o wiele wcześniej przestać grać, wszak już pod koniec października był na ławce rezerwowych. Jednak przez transfer Nikoli “NiKo” Kovača do G2 ten objął rolę stand-ina. I jakoś to leciało do tej pory…

To nie jest taki koniec, jakiego chciałem, ale udało nam się zakwalifikować i to jest najważniejsze. Czas na zrobienie kroku w tył i poinformowanie was o mojej przyszłości. Było dużo zabawy, a czas przyszły wygląda naprawdę jasno dla ekipy FaZe. Na zawsze życzę im wszystkiego najlepszego. Ponadto, jak wszyscy wiedzą, był to mój ostatni turniej z chłopakami z FaZe – zakomunikował olof za pośrednictwem Twittera po przegranej z Natus Vincere.

Kajbjer dla FaZe jest zasłużoną postacią. Szwed również dużo osiągnął we Fnatic, jednak tym razem pomówimy o organizacji wywodzącej się z Ameryki. 29-latek do tej organizacji dołączył dokładnie 20 sierpnia 2017 roku i kilka razy zasiadał na ławce rezerwowych. Śmiało można rzec, że największe sukcesy odnosił również w tym roku, w którym dołączył. Mówimy tu o mistrzostwie ESL One: New York 2017, ELEAGUE CS:GO Premier 2017, oraz finałów czwartego sezonu Esports Championship Series. Ostatni wygrany turniej “olofa” w FaZe to EPICENTER 2018.