Kontrowersje nie tylko w europejskich rozgrywkach. Znamy zwycięzcę pierwszego turnieju o punkty RMR dla regionu CIS!

Autor: Michał Maćkowski

Kolejny pierwszy turniej o punkty RMR dla regionu CIS prawie zakończony. Pierwsze miejsce zgarnęli gracze Gambit, którzy w finale pokonali Virtus.pro.

Nie tylko w Europie turniej RMR przyniósł niepozytywne emocje. Rozgrywki dla regionu CIS cały czas budzą spore kontrowersje, a to ze względu na zespół Akuma, który jak do tej pory nie był znany praktycznie nikomu. To jednak ukraińska formacja zawładnęła turniejem i zajęła ostatecznie trzecie miejsce, mimo że wiele osób oskarża formację o używanie wspomagaczy. Na swojej drodze ukraińskiej ekipie udało się pokonać między innymi Natus Vincere, Virtus.pro czy K23. Na ten moment żaden z zawodników nie otrzymał blokady, a Akuma nadal jest w drodze na Majora.

Jedynie kto zdołał pokonać graczy Akumy może spać spokojnie. Gambit i Virtus.pro znalazły się w finale pierwszego turnieju o punkty RMR, gdzie ponownie swoją dominację w regionie pokazała ekipa Abaya “Hobbita” Khasenova. Rosyjsko-kazachstańska formacja mimo nie najlepszego początku i przegranej na Trainie do dziewięciu, szybko zrewanżowała się rywalom i doprowadziła do remisu, wygrywać Dusta2 16:7. Następne dwie mapy także wpadły na konto reprezentantów Gambit, którzy jednak najpierw na Vertigo musieli się trochę napocić, bo dopiero w ostatniej rundzie udało się zgarnąć drugą planszę. Na sam koniec Virtus.pro nie dało już rady przeskoczyć swoich rywali i przegrało trzecią mapę 7:16.

Gambit vs Virtus.pro – 3:1

• Train – 9:16
  • Dust2- 7:16
  • Vertigo – 16:14
  • Overpass – 16:7

Nadal nie poznaliśmy także drużyn, które zajęły 5 i 6 miejsce. Natus Vincere i Entropiq początkowo nie chciały wejść na serwer, a powodem tego są kontrowersje, jakie wywołał EPIC League CIS i zespół Akuma. Mimo początkowych wahań obydwa zespoły pojawią się niedługo na serwerze.