IzakTV

Strona główna » koosta przenosi się na VALORANTA!

koosta przenosi się na VALORANTA!

Autor: Marcin Kapusta

Niestety, ale amerykańska scena CS:GO uszczupliła się o kolejnego zawodnika. Kenneth “koosta” Suen zakończył karierę w strzelance Valve i związał się z Gen.G w VALORANCIE!

24-latek zyskał sławę na początku 2016 roku, gdy wraz z zespołem Enemy zwyciężył amerykańskiego Minora Columbus. Miesiąc później dołączył do Teamu Liquid i wszedł w buty Erica “adreNa” Hoaga. W barwach holenderskiej organizacji zajął m.in. 5/6. lokatę podczas finałów trzeciego sezonu Pro Ligi, lecz rezultaty nie zadowalały włodarzy, jak i samych graczy. Z tego też względu nastąpiła wymiana snajperów pomiędzy dwoma regionalnymi gigantami. Z Liquid rozstał się koosta, który przeszedł do Counter Logic Gaming, natomiast odwrotny kierunek obrał Josh “jdm64” Marzano. Kenneth pod banderą CLG po raz pierwszy wziął udział w turnieju rangi Major, a mianowicie w ESL One Cologne 2016. W grudniu 2019 stał się jednym z członków nowo powstałej sekcji CS:GO w Gen.G Esports. W tej formacji wywalczył m.in. mistrzostwo podczas DreamHacka Open Anaheim oraz ESL One Road to Rio, przez co on i jego koledzy stali się znaczącą siłą na północnoamerykańskim podwórku. Pod koniec 2020 roku wszyscy zawodnicy Gen.G zostali wystawieni na listę transferową, a wpływ na tę decyzję miała m.in. pandemia koronawirusa oraz podział świata esportowego na regionalne dywizje.

Koosta pozostał wierny południowokoreańskiej organizacji i nadal będzie ją reprezentować, ale już nie w CS:GO, tylko w VALORANCIE. 24-latek skompletował zespół i załatał lukę pozostawioną przez Kevena “PLAYERA1” Champagne.

Aktualny skład Gen.G Esports w produkcji Riotu prezentuje się następująco:

  • 🇨🇦 Anthony “gMd” Guimond
  • 🇨🇦 Danny “huynh” Huynh
  • 🇺🇸 Shawn “Shawn” O’Riley
  • 🇨🇦 Michael “MkaeL” De Luca
  • 🇺🇸 Kenneth “koosta” Suen
  • 🇺🇸 Andrew “Blank” Leverette (trener)