IzakTV

Strona główna » kRaSnaL wygrywa listopadowego FPL-a!

kRaSnaL wygrywa listopadowego FPL-a!

Autor: Krzysztof Sarna

Zakończył się listopad, a to oznacza, że zakończyły się również przedostatnie rozgrywki FACEIT Pro League. Zapewne nie wspominalibyśmy o tym bez powodu, ale jest naprawdę o czym mówić. To wszystko dzięki temu, że FPL-a wygrał Szymon “kRaSnaL” Mrozek. 

Odkąd kRaSnaL przywdziewa barwy x-kom AGO – esportowe środowisko jest nim zachwycone. Osiemnastolatek na ten moment prezentuje solidną formę, a w okresie ostatnich trzech miesięcy osiągnął rating na poziomie 1.05. Wydaje się, że młody gracz nie mógł sobie wymarzyć lepszego zakończenia tego roku, ponieważ na swoje konto zainkasował pokaźną sumkę, dzięki wygraniu FACEIT Pro League. 

Zawodnik znad Wisły w listopadzie rozegrał 62 mecze, z czego 41 okazało się zwycięskich. To zatem przełożyło się na 66% zwycięstw, a łączna liczba punktów reprezentanta AGO to 1935. Mrozek za taki wyczyn otrzymał nagrodę w postaci 4500 dolarów, co na obecną chwilę w przeliczeniu wynosi prawie osiemnaście i pół tysiąca złotych. Żeby tego było mało, na trzeciej lokacie uplasował się Piotr “morelz” Taterka. Ogniwo Teamu ESCA Gaming wypracowało 1883 punktów. W przedostatnim miesiącu roku 27-latek rywalizował aż 117 razy, a triumfował 56. morelz otrzymał dwa tysiące dolarów, co w przeliczeniu wynosi około 8200 złotych.

Piętnastka najlepszych zawodników listopadowego FPL-a prezentuje się następująco:

Pełną tabelę listopadowych zmagań FACEIT Pro League, statystyki oraz szczegóły możecie znaleźć pod tym odnośnikiem.