IzakTV

Strona główna » Kto wygra ESL Pro League? W akcji Gambit oraz Heroic

Kto wygra ESL Pro League? W akcji Gambit oraz Heroic

Autor: Krzysztof Sarna

Po ponad miesiącu trwania rozgrywek trzynastego sezonu ESL Pro League nastał czas na wielkie zwieńczenie. Tym będzie finał, w którym naprzeciwko siebie stanie Gambit Esports oraz Heroic.

Czy można się było spodziewać takiego finału EPL-a, w którym ujrzymy Gambit oraz Heroic? Po części tak, a po części nie. No bo udział tej pierwszej ekipy raczej mało kogo dziwi, ale tej drugiej już może.

Spotkanie rozpocznie się dokładnie o godzinie 15:30. Co ciekawe, w decydującym pojedynku zmierzą się dwie ekipy, które zajęły pierwsze miejsca w swoich grupach. Na dodatek zarówno Heroic, jak i Gambit zgarnęły komplet zwycięstw. Ta pierwsza drużyna wygrywała m.in. z Complexity, BIG czy OG. Natomiast zespół wywodzący się z regionu CIS ograł FURIĘ czy Natus Vincere.

Jeśli natomiast mówimy o fazie play-off, to tutaj również obyło się bez problemów, ponieważ Duńczycy na dzień dobry pokonali Ninjas in Pyjamas, a Abay “Hobbit” Khasenov i spółka pokazali Astralis miejsce w szeregu. Natomiast wczoraj w półfinale trzecia siła świata wyeliminowała NiP, a duński zespół FURIĘ.

Jeśli mówimy o dzisiejszym starciu, to oczywiście nikogo nie zdziwi specjalnie fakt, że faworytem tego meczu jest Gambit. Kiedy ostatnim razem te drużyny się spotkały, wówczas zwycięsko wyszedł rosyjsko-kazachski kolektyw, który wygrał 2:1. Miało to miejsce dokładnie 20 lutego w ramach IEM Katowice. Dzisiaj jednak będzie nieco ciężej, wszak rywalizacja toczyć się będzie do trzech wygranych map.

Zwycięzca finału, a jednocześnie całych rozgrywek zainkasuje na swoje konto czek na dwieście tysięcy dolarów. Natomiast przegrany będzie musiał zadowolić się z 80 tysięcy dolarów. 

15:30 | Gambit vs. Heroic – BO5 [Transmisja]