IzakTV

Strona główna » Kto z kim w fazie play-off IEM Katowice 2021?

Kto z kim w fazie play-off IEM Katowice 2021?

Autor: Krzysztof Sarna
IEM Katowice

Cały czas to powtarzamy, więc powtórzymy jeszcze raz. Faza grupowa IEM Katowice 2021 przeleciała w mgnieniu oka. W stawce o trofeum jest jeszcze sześć zespołów, które mogą nacieszyć się chwilą przerwy.

Do rozgrywek IEM Katowice 2021 wrócimy dokładnie w piątek, a więc nastąpiła chwila przerwy po czterodniowym etapie grupowym. Z szesnastu zespołów, które zaczynały walkę, dziesiątki już nie ma.

Turniej wznowimy dokładnie w piątek, kiedy to miejsce będą miały dwa ćwierćfinały. Już na samym starcie trzeba nakreślić, że z sześciu ekip, które są w fazie pucharowej, aż cztery są z regionu CIS! Trzeba przyznać, że formacje ze wschodu nieźle nam się rozhulały i poczyniły ogromne postępy. I właśnie o godzinie 15:00 w piątek w pierwszym starciu ujrzymy derby regionu CIS pomiędzy Natus Vincere a Gambit. Obie formacje przeszły podobną drogę, ponieważ awans uzyskały dzięki zwycięstwu w finale drabinki przegranych. Następnie o godzinie 18:30 dojdzie do kolejnej gratki, wszak naprzeciwko siebie stanie Astralis i Virtus.pro. Na tę chwilę Duńczycy zajmują drugą lokatę w światowym zestawieniu HLTV, a “Niedźwiedzie” piątą. Aż ciężko pomyśleć, że któraś z tych ekip zakończy swą przygodę, ale taka jest kolej rzeczy.

Następnie w sobotę ujrzymy półfinały, w których na swoich oponentów czeka Spirit i Liquid. Leonid “chopper” Vishnyakov i spółka pozytywnie zaskoczyli sporą część ludzi na tej imprezie, a przecież jeszcze są w grze. W pierwszym półfinale z ich udziałem dojdzie do kolejnych derbów CIS, ponieważ zmierzą się ze zwycięzcą starcia Natus Vincere kontra Gambit. Z kolei Liquid będzie miał szansę zrewanżować się Astralis, jeśli drużyna ze Skandynawii wcześniej pokona Virtus.pro.

Harmonogram fazy play-off Intel Extreme Masters Katowice 2021 prezentuje się następująco:

Piątek, 26 lutego:

15:00 | 🇷🇺Natus Vincere vs. 🇷🇺Gambit – BO3

18:30 | 🇩🇰Astralis vs. 🇰🇿Virtus.pro – BO3

Sobota, 27 lutego:

15:00 | 🇷🇺Spirit vs. zwycięzca meczu 🇷🇺Na’Vi – 🇷🇺Gambit – BO3

18:30 | 🇺🇸Liquid vs. zwycięzca meczu 🇩🇰Astralis – 🇰🇿VP – BO3

Niedziela, 28 lutego:

15:00 | Finał – BO5 

Wszystkie niezbędne informacje o Intel Extreme Masters Katowice 2021 znajdziecie pod tym odnośnikiem.