IzakTV

Strona główna » Któż inny jak nie on? s1mple najlepszym graczem IEM Cologne

Któż inny jak nie on? s1mple najlepszym graczem IEM Cologne

Autor: Krzysztof Sarna

Jeden z największych turniejów w roku jest już za nami. Mówimy rzecz jasna o Intel Extreme Masters Cologne. Mianem najbardziej wartościowego zawodnika tych zawodów został okrzyknięty Oleksandr “s1mple” Kostyliev.

Czy kogoś dziwi taki obrót spraw? Wydaje się, że nie. To oczywista oczywistość, wszak drugi zawodnik świata ubiegłego roku według HLTV nadal nie spuszcza z tonu i trzyma formę. s1mple udowodnił to właśnie na minionym turnieju i ma teraz powody do dumy.

Przyjrzyjmy się zatem temu, co zapewne ciekawi najwięcej osób, a więc liczbom. Ukrainiec rozegrał łącznie czternaście map i tylko na jednej z nich miał rating poniżej 1.0. Chodzi tu o Overpassa z pojedynku z Team Vitality. Nie ma się jednak co oszukiwać, bo 23-latek potrafił także wykreować swoją ocenę na powyżej dwóch. Podsumowując natomiast wszystkie liczby – rating Kostylieva na całym IEM-ie w Kolonii wyniósł aż 1.51!

s1mple na ten moment goni Nicolaia “device’a” Reedtza, który na swoim koncie ma osiemnaście tytułów MVP. Dla reprezentanta Natus Vincere otrzymanie nagrody za IEM Cologne jest piętnastą w jego karierze nadaną przez portal HLTV. W bieżącym roku jest to natomiast czwarte odznaczenie, bowiem Ukrainiec okazał się najlepszy na BLAST Premier Global Final, DreamHacku Masters Spring oraz StarLadder CIS RMR.