IzakTV

Strona główna » Któż jak nie on? Ax1Le wybrany MVP 13. sezonu ESL Pro League

Któż jak nie on? Ax1Le wybrany MVP 13. sezonu ESL Pro League

Autor: Krzysztof Sarna

Czasami można przegrać, ale jednocześnie wygrać. Wydaje się, że tak właśnie jest w przypadku jednego z graczy Gambit. No bo ta drużyna przegrała w finale ESL Pro League, ale Sergey “Ax1Le” Rykhtorov został okrzyknięty najlepszym graczem rozgrywek.

Z pewnością na twarzach zawodników Gambit Esports pozostaje wielki smutek, a także niedosyt. We wczorajszym finale wygrać mógł każdy, ale w ostateczności lepsze było Heroic. Jednak Ax1Le może być po części zadowolony, po otrzymał miano MVP minionego już turnieju.

Mający zaledwie osiemnaście lat Rosjanin okazał się najbardziej wartościowym zawodnikiem trzynastej odsłony ESL Pro League. Kiedy przyglądamy się dokładniejszym statystykom Rykhtorova, zauważamy, że ten na łącznie rozegrane 23 mapy tylko cztery razy miał ujemny rating. Dokładnie miało to miejsce na Overpassie przeciwko Cloud9, Inferno z FURIĄ, Duście z NiP-em oraz Trainie z Heroic.

Szczególnie dobrze natomiast reprezentantowi Gambit szło na Inferno podczas starcia z TeamemOne i Astralis na Overpassie, gdzie jego rating wyniósł odpowiednio 2.10 i 2.27. Natomiast największy stosunek zabójstw do śmierci odnotował także w pojedynku z brazylijską ekipą, gdzie ten wyniósł +22 (29-7).

To dopiero pierwsze wyróżnienie dla tego gracza. Jednak po zawodnikach ekipy z regionu CIS można łatwo zauważyć, że rządzi tam młoda krew. Gdy rosyjsko-kazachski kolektyw wygrał IEM Katowice pod koniec lutego, wówczas MVP został 19-letni Dmitry “sh1ro” Sokolov.