Lay’s Gaming Legia Community Cup – bejott triumfatorem rozgrywek

Autor: Rafał Rudnicki

Wczorajszy turniej FIFA 17 na stadionie Legii Warszawa można uznać za zakończony. Wiemy już, kto zabrał swoją część z puli 5 000 zł, jak również karnety na rundę mistrzowską Lotto Ekstraklasy.

Punkt 15:00 rozpoczęły się rozgrywki turnieju Lay’s Gaming Legia Community Cup. Rozgrywki prowadzono zarówno na Xbox One i PS4 – zależnie od preferencji zawodnika. Finał turnieju rozegrano na obu platformach. Drabinka turnieju wyglądała następująco:

lays drabinka

Miłosz „milosz93” Bogdanowski rozgromił Kamila „Riptorka” Soszyńskiego wynikiem 3:0, tym samym awansując do finału na PS4. Później dołączył do niego Michał „Michal-22PL” Albanowicz, który dwoma niezłymi golami zwyciężył nad Marcinem „mrn” Sczesem.

Po stronie Xbox One pojedynki były równie interesujące. Bartek „bejott” Jakubowski nie dał swojemu oponentowi, Bartoszowi „Bartas” Trittowi żadnych szans, co zapewniło mu udział w 1/2 turnieju. Największe kłopoty sprawił reprezentant Legii Warszawa, Łukasz „Lukster” Kamiński, który “odgryzł” swojemu przeciwnikowi, Mariuszowi „TeLLe” Marciniukowi jednego gola. Koniec końców to ten drugi spotkał się z bejottem w finale na Xbox One.

Na każdej platformie rozegrano decydujące pojedynki. I tak oto na X1 zagrał TeLLe z bejottem (1:2), na PS4 zaś Michal-22PL stanął naprzeciwko milosz93 (2:1). Wielki Finał rozegrano zarówno na jednej jak i na drugiej konsoli, co miało odzwierciedlać grę u siebie i na wyjeździe. Lepszy okazał się być Bartek „bejott” Jakubowski, który na PS4 co prawda przegrał 1:2, lecz na “swojej” platformie zwyciężył 1:0, co skutkowało triumfem w całym turnieju.