IzakTV

Strona główna » Legendarna trójka Xizt, Friberg i f0rest znowu w jednej drużynie?

Legendarna trójka Xizt, Friberg i f0rest znowu w jednej drużynie?

Autor: Paweł Wilk

Na taką informację czekali fani dawnego składu Ninjas in Pyjamas. Jeżeli wierzyć plotkom Jareka “Dekaya” Lewisa już niedługo do gry wróci legendarne trio szwedzkiej organizacji.

Patrik ” f0rest” Lindberg, Adam “friberg” Friberg i Richard “Xizt” Landström swoją kilkuletnią przygodę z NiP zaczęli w 2012 roku i bardzo szybko zdominowali wszystkie turnieje, notując niesamowite serie zwycięstw. Szwedzi na swoim koncie zapisali triumf na Majorze ESL One Cologne 2014, a także trzy srebra na kolejnych prestiżowych imprezach od Valve. Trio długo utrzymywało się w zespole, który w przeciwieństwie do innych ekip nie rotował zbyt często. Rotacja pojawiła się dopiero w 2017 roku, gdy miejsce Friberga zajął Fredrik “REZ” Sterner. Kilka miesięcy później do grona rezerwowych dołączył Landström. Ostatni z tytułowych bohaterów ciągle znajduje się w głównym składzie Ninjas in Pyjamas, ale kilka źródeł twierdzi, że rozstanie z rodzimą organizacją jest bardzo możliwe.

Według Lewisa, f0rest, friberg i Xizt znaleźli się na celowniku Team Dignitas, który zamierza mocno zainwestować w CS:GO, ściągając do siebie głośne nazwiska. Oprócz nich w zespole ma znaleźć się także młody Norweg Håkon “hallzerk” Fjærlih. Pod znakiem zapytania pozostaje piąte ogniwo, ale można spodziewać się kogoś ze Skandynawii z niezłymi umiejętnościami indywidualnymi, które mają iść w parze z ogromnym doświadczeniem Szwedów.

Potencjalny skład Team Dignitas:

  • Patrik ” f0rest” Lindberg
  • Adam “friberg” Friberg
  • Richard “Xizt” Landström
  • Håkon “hallzerk” Fjærlih