IzakTV

Strona główna » LG prezentuje nowe monitory UltraGear opracowane specjalnie dla graczy!

LG prezentuje nowe monitory UltraGear opracowane specjalnie dla graczy!

Autor: Marcin Skrętkowicz
LG

Podczas rozpoczynających się w tym tygodniu targów IFA 2018 w Berlinie firma LG Electronics oficjalnie poinformuje o nowej serii monitorów UltraGear. Dzięki dużej wydajności, perfekcyjnej jakości obrazu oraz dużej częstotliwości odświeżania, nowe monitory pozwalają osiągnąć nowy poziom zanurzenia w wirtualny świat.

Podczas rozpoczynających się w tym tygodniu targów IFA 2018 w Berlinie firma LG Electronics oficjalnie poinformuje o nowej serii monitorów UltraGear i w ten sposób podkreśli swoje zaangażowanie w technologie tworzone z myślą o entuzjastach gier. Dzięki dużej wydajności, perfekcyjnej jakości obrazu oraz dużej częstotliwości odświeżania, nowe monitory pozwalają osiągnąć nowy poziom zanurzenia w wirtualny świat. Cechy te, w połączeniu z panelem UltraWide 21:9 oraz stylowym wzornictwem, sprawiają, że ekran monitora staje się polem fascynujących rozgrywek.

Firma LG jest od dawna ceniona za monitory, zwłaszcza za zapewniającą najlepszy obraz w swojej klasie serię LG UltraFine, a także gwarantujący dużą produktywność monitor LG UltraWide 21: 9. UltraGear to nazwa nowej rodziny gamingowych monitorów LG, które zapewniają najwyższy poziom emocji podczas rozrywki z wyrafinowaną grafiką. Optymalna jakość obrazu oraz błyskawiczne przetwarzanie sygnałów sprawiają, że monitory z tej serii są idealne do wszystkich gatunków gier. Monitory LG UltraGear zapewniają użytkownikom przewagę podczas rozgrywek, pozwalając błyskawicznie reagować na zmiany sytuacji, co często decyduje o zwycięstwie lub porażce.

Flagowy model UltraGear 34GK950G, charakteryzuje się najlepszą specyfikacją w serii. Jest wyposażony w matrycę Nano IPS zapewniającą 98-procentowe pokrycie przestrzeni barw DCI-P3 i gwarantującą niezrównaną jakość obrazu. Matryca ta pozwala też na odwzorowanie kolorów obejmujących ponad 135 procent przestrzeni barw sRGB. Dzięki wbudowanej technologii przetwarzania grafiki NVIDIA G-SyncTM, monitor UltraGear 34GK950G płynnie odwzorowuje ruch, bez przesunięć i drżenia. Co więcej, duża częstotliwość odświeżania 120 Hz (przy przetaktowaniu) pozwala na wyraźniejsze wyświetlanie szybko poruszających się obiektów.

Ze względu na 34-calową matrycę o rozdzielczości UltraWide QHD (3440 x 1440) monitor o formacie 21:9 pozwala spojrzeć na ulubione gry z nowej perspektywy i zafascynować się obrazem o kinowych proporcjach. Monitor spotkał się już z uznaniem ekspertów i został wyróżniony nagrodami 2018 Red Dot Design Award oraz 2018 iF Design Award. Panoramiczny format obrazu sprawia, że na monitorze UltraGear 34GK950G można łatwiej dostrzec szczegóły oddalone od środka obrazu. Bardzo wąskie ramki pozwalają natomiast na łatwe połączenie kilku monitorów w celu uzyskania obrazu dokładniej wypełniającego pole widzenia. Ponadto, dzięki funkcji Sphere Lighting można wybrać jedno z sześciu ustawień kolorów oświetlenia zewnętrznego, budującego nastrój podczas gier lub oglądania filmów.

Od lat monitory LG wyznaczają standardy w branży. Pod tym względem nowa seria LG UltraGear nie będzie stanowić wyjątku. Informując o monitorach UltraGear podczas największych w Europie targów branżowych podkreślamy, jak wielką wagę przywiązujemy do nowej marki.