Liquid bez szans w starciu z Astralis! Duńczycy zwycięzcami IEM Chicago 2018!

Autor: Paweł Wilk

Jednostronny finał Intel Extreme Masters zakończony. Reprezentanci Astralis zdominowali kolejny turniej i potwierdzili, że są obecnie najlepszą drużyną CS:GO na świecie.

Starcie pierwszej i trzeciej formacji rankingu HLTV.org elektryzowało wszystkich kibiców. Starcie o 100 tysięcy dolarów zaczęło się od Mirage’a, który został wybrany przez północnoamerykański skład i od początku lepiej układał się właśnie dla Epitacio ”TACO” de Melo i spółki. Liquid po pierwszej połowie prowadził 9 do 6, ale skupienia nie udało się zawodnikom utrzymać po zmianie stron, ponieważ to Astralis lepiej broniło, co dało Duńczykom wygraną 16 do 14.

W rewanżu gracze przenieśli się na Nuke’a. O ile pierwsza połowa nie wskazywała na ewidentnego zwycięzcę – 9:6 dla Astralis – tak druga część pokazała, że Lukas ”gla1ve” Rossander są poza zasięgiem. Wygrana aż 7:1 dała triumfatorowi ostatniego Majora wyniki 16 do 7 i prowadzenie 2:0. Decydujące Inferno było popisem zawodników z Europy, którzy zmiażdżyli przeciwnika rezultatem 16:4.

Astralis 3:0 Team Liquid

de_Mirage – 16:14
de_Nuke – 16:7
de_Inferno – 16:4