IzakTV

Strona główna » Liquid, fnatic czy Gambit? Kto wygrywa finały VCT Challengers

Liquid, fnatic czy Gambit? Kto wygrywa finały VCT Challengers

Autor: Paweł Wilk

Równo w niedzielę zakończyły się aż trzy tury eliminacyjne do finałowego etapu VALORANT Champions Tour 2021. W Europie, Turcji i w regionie Wspólnoty Niepodległych Państw toczyła się walka o miejsce w najlepszej ósemce, gdzie do zgarnięcia będzie pula nagród wynosząca 85 tysięcy dolarów, a także bilety na turniej Masters na Rejkiawiku.

Najwięcej uwagi polscy kibice poświęcili na drugie europejskie kwalifikacje, gdzie przyszło nam oglądać kilku rodaków, jednak niestety żaden z nich nie był w stanie zająć jednego z dwóch czołowych miejsc. Najbliżej tego byli Patryk “starxo” Kopczyński i jego Acend oraz Patryk “paTiTek” Fabrowski z G2 Esports. Niestety obie formacje poległy w ćwierćfinale, przegrywając kolejno z Teamem Vitality i Fnatic. Niespodziewanie to właśnie ekipa Jake’a “Boastera” Howletta po ostatnich roszadach zaprezentowała się kapitalnie i dobrnęła do finału. Tam Fnatic spotkało się z Teamem Liquid i w czteromapowej potyczce straciło tylko jedną planszę.

W niedzielę także do grona najlepszej ósemki VCT Challengers dołączyły ekipy BBL Esports i Gambit Esports. Ta pierwsza formacja nie miała sobie równych w drugiej edycji tureckich eliminacji, natomiast piątka Rosjan z Gambit zdominowała rozgrywki CIS.

Pełna lista uczestników VALORANT Champions Tour 2021 EMEA Challengers:

Grupa A:Grupa B:
BBL EsportsFnatic
FunPlus PhoenixFutbolist
Gambit EsportsGuild Esports
Team LiquidOxygen Esports

VALORANT Champions Tour 2021 EMEA Challengers rozpocznie się 23 kwietnia i potrwa do 2 maja.