IzakTV

Strona główna » Liquid i NiP żegnają się z IEM Cologne

Liquid i NiP żegnają się z IEM Cologne

Autor: Krzysztof Sarna

Kolejny dzień zmagań IEM Cologne za nami. Przyniósł on nam sporo wyjaśnień, bo niektórym przyszło się pożegnać z turniejem. Do tego grona należy Renegades, Team Spirit, Team Liquid, a także Ninjas in Pyjamas. 

Chyba mało kto zakładał, że tak uznane marki, jak Team Liquid czy Ninjas in Pyjamas pożegnają się z Kolonią zasadniczo szybko. W sobotę jednak nie tylko żegnaliśmy tych słabszych, ale powitaliśmy lepszych w fazie play-off IEM.

Sobota rozpoczęła się od zwycięstwa FURII z Renegades, co oznacza, że niemiecko-turecki kolektyw utrzymał się przy życiu. Natomiast “Kowboje” są już poza turniejem. Ekipa z Brazylii triumfowała najpierw na Inferno wynikiem 16:9, a później na Nuke’u 16:11. Podobna sytuacja miała zresztą miejsce w meczu FaZe Clanu z Teamem Spirit. Olof “olofmeister” Kajbjer i spółka po pełnej serii pokonali formację z regionu CIS, co oznacza, że nadal liczą się w walce o ostateczny triumf.

Z IEM-em pożegnał się jeszcze Team Liquid, który musiał uznać wyższość BIG. 15. siła globu najpierw przegrała na Vertigo do jedenastu, a później na Nuke’u do trzynastu. Na tym nie kończymy, bo kolejną drużyną, która może już się pakować jest Ninjas in Pyjamas. Szwedzko-duński kolektyw niczego nie zdziałał w potyczce z lepiej notowanym Virtus.pro.

W finale górnej drabinki zameldowało się Natus Vincere, które zwyciężyło z Teamem Vitality. Mecz ten można opisać słowami: “Miał być hit, a wyszedł kit”. Co prawda były trzy lokacje, ale tylko pierwsza obfitowała w zwroty akcji, a mowa tu o Overpassie. Na Nuke’u “Pszczoły” uległy do pięciu, a na Mirage’u do dziesięciu. Z kolei w duńskich derbach lepsze okazało się Astralis, które pokonało Heroic 2:0.

Sobotnie wyniki IEM Cologne prezentują się następująco:

FURIA 2:0 Renegades – Inferno 16:9, Nuke 16:11

FaZe Clan 2:1 Team Spirit – Overpass 11:16, Inferno 16:13, Vertigo 16:10

Team Liquid 0:2 BIG – Vertigo 11:16, Nuke 13:16

Team Vitality 1:2 Natus Vincere – Overpass 16:14, Nuke 5:16, Mirage 10:16

Ninjas in Pyjamas 0:2 Virtus.pro – Ancient 9:16, Inferno 11:16

Astralis 2:0 Heroic – Inferno 16:11, Overpass 16:12