Liquid lepsze od Natus Vincere w półfinale ESL One Cologne 2019

Autor: Paulina Szymak

Znamy finalistów ESL One Cologne 2019. W decydującym starciu zobaczyć będziemy mogli Vitality oraz Team Liquid.

Ostateczny pojedynek dzisiejszego wieczoru z pewnością należał do bardzo emocjonujących. Chociaż Liquid, zajmujące pierwsze miejsce w rankingu HLTV, było faworytem, nie było to dla nich łatwe spotkanie.

Od samego początku mecz był bardzo wyrównany. Chociaż to NaVi otworzyło mapę i zgarnęło dwa oczka na swoją korzyść, to Liquid od razu odpowiedziało doprowadzeniem do remisu, a co za tym poszło wyjściem na prowadzenie (7:2). Antyterroryści nie pozostawali jednak dłużni i poprzez rozbrojenie bomby ugrali kolejne dwie rundy. Do końca pierwszej połowy obie drużyny szły dosłownie łeb w łeb, kończąc pierwszą połowę 9:6 na korzyść ekipy ze stanów. Zmiana stron znów rozpoczęła się wygraniem pistoletówki przez Natus Vincere, które po stronie terrorystów wyrównało pojedynek (9:9). Do końca mapy de_dust2 teamy szły punkt za punkt, jednak to Liquid wciąż zdobywało się na ugranie po dwie rundy. Ostatecznie starcie zakończyło się 16:12 dla Amerykanów.

Drugą rozgrywaną mapą był wybrany przez Liquid, Overpass. Tym razem pistoletówka wpadła na konto ekipy z USA. NaVi odpowiedziało jednak trzema rundami z rzędu (3:1). Pomimo bardzo wyrównanego starcia to Rosjanie wysunęli się na prowadzenie i tym samym uciekli na kolejne trzy punkty kończąc pierwszą połowę 9:6. Zmiana stron zdecydowanie lepiej rozpoczęła się dla zawodników z Natus Vincere, którzy po raz kolejny zdobyli się na trzy oczka, po których mogłoby się wydawać, że mają prostą drogę do wygrania mapy de_overpass i tym samym do rozegrania ostatecznego starcia na Mirage. Jak się jednak okazało Team Liquid udowodnił dlaczego zajmuje pierwsze miejsce w rankingu i nie oddając już ani jednej rundy zakończył ten półfinał wynikiem 16:12

Natus Vincere – 0:2 – Team Liquid
de_dust2 – 12:16
de_overpass – 12:16

Tym samym Team Liquid został drugim finalistą ESL One Cologne 2019. Mecz finałowy turnieju rozpocznie się już jutro o godzinie 16:00, a obejrzeć będzie go można na oficjalnym kanale ESL Polska. Po szczegółowe informacje dotyczące turnieju zapraszamy do naszej relacji tutaj.