IzakTV

Strona główna » LiTTle na stałe trenerem forZe

LiTTle na stałe trenerem forZe

Autor: Paweł Wilk

Jeden z uczestników etapu Nowych Pretendentów, a także skład, który otarł się o awans do grona najlepszych, potwierdził przedłużenie współpracy ze swoim trenerem. Na długą pracę w forZe może zapatrywać się Anatoliy “liTTle” Yashin.

Rosyjska organizacja na chwilę przed startem rywalizacji CIS Minor zdecydowała się na ryzykowny krok i podziękowała za współpracę Rustamowi “5TRYK#Rowi” Alimkulovowi, który w zespole spędził blisko dwa lata. Zwolnienie trenera przed kluczową imprezą było jednak przemyślane, ponieważ forZe od razu przedstawiło osobę Anatoliy’a “liTTle” Yashina. 30-latek rozpoczął wtedy okres próbny, podczas którego miał przekonać do siebie zawodników, a także zarząd. Rosjanin szybko pokazał, że managerowie podjęli dobrą decyzję, ponieważ forZe wygrało lokalnego Minora i zapewniło sobie grę na StarLadder Berlin Major 2019. Tam niewiele zabrakło, by awansować do etapu Legend, ponieważ gracze za naszej wschodniej granicy mierzyli się w decydującym meczu z DreamEasters, ale przegrali 0:2.

Jak się kilka dni później okazało, praca Yashina została oceniona pozytywnie i organizacja potwierdziła przedłużenie pełnej współpracy. Teraz forZe ma sporo pracy przed sobą, ponieważ już niedługo drużyna wystąpi w ECS Season 8 Europe Pinnacle Cup oraz powalczy z AVANGAR o grę na BLAST Pro Series Moscow.

Aktualny skład forZe:

  • Dmitriy “facecrack” Alekseyev
  • Almaz “almazer” Asadullin
  • Jenya “FL1T” Lebedev
  • Bogdan “xsepower” Chernikov
  • Andrey “Jerry” Mekhryakov
  • Anatoliy “liTTle” Yashin – trener