IzakTV

Strona główna » Luminosity wygrywa północnoamerykański turniej WCA

Luminosity wygrywa północnoamerykański turniej WCA

Autor: Paweł Wilk

Luminosity Gaming dopisało do swojego konta kolejny sukces na lokalnym turnieju. Brazylijczycy wygrali północnoamerykańskie kwalifikacje do World Cyber Arena 2017.

 

Tam w akcji kibice oglądali łącznie osiem drużyn. Połowa z nich otrzymała bezpośrednie zaproszenie, natomiast cztery składy musiały walczyć o awans w otwartym etapie. Organizatorzy zdecydowali się przydzielić uczestników do drabinki pojedynczej eliminacji, zatem jedna wpadka mogła potencjalnie przekreślić szanse na awans.

Już spotkania ćwierćfinałowe pokazały hierarchie i faworytów. W pierwszych meczach cztery wyróżnione drużyny odniosły pewne zwycięstwa 2:0. Emocje zaczęły się dopiero w półfinałach, gdzie CLG po wyrównanym spotkaniu pokonało Misfits (2:0). W drugiej rywalizacji Luminosity Gaming wyeliminowało bez straty mapy compLexity. Sam finał trafił na konto Gustava ”SHOOWTiME’a” Gonçalvesa, który wraz z rodakami przegrał co prawda na Cobblestone (4:16), ale pewnie zgarnął Cache’a (16:3) i Overpass’a (16:7).

Zwycięstwo w niedzielnych eliminacjach oznacza, że Luminosity Gaming zagra na światowych finałach WCA, które odbędą się 17-22 grudnia w Chinach.

Klasyfikacja generalna kwalifikacji World Cyber Arena North America:

1. Luminosity – 11 280$ + gra na finałach WCA
2. CLG – 5 630$
3. compLexity – 2 260$
4. Misfits
5-8. Tempo Storm
5-8. Vault
5-8. Gale Force
5-8. Gorilla Core