IzakTV

Strona główna » MAD DOG’S PACT samodzielnym liderem, a IHG przegrywa z PGE Turowem Zgorzelec w 2. kolejce PLE

MAD DOG’S PACT samodzielnym liderem, a IHG przegrywa z PGE Turowem Zgorzelec w 2. kolejce PLE

Autor: Krzysztof Sarna

Drugą kolejkę PGE Dywizji Mistrzowskiej Polskiej Ligi Esportowej możemy ocenić jako niespodziankę. A to dlatego, że AVEZ Esport urwało punkt Izako Boars, czy też IHG przegrało z PGE Turowem Zgorzelec.

Dzięki takim obrotom spraw, a w szczególności przegranej IHG, które do tej pory było liderem – najbardziej skorzystało MAD DOG’S PACT.

W inaugurującym starciu drugą kolejkę Wisła All iN! Games Kraków zgarnęła komplet punktów z HONORIS. Na Trainie Wiślacy poradzili sobie z łatwością, jednak tego samego nie można powiedzieć o Nuke’u. Na nim bowiem było blisko przegrania, ale w ostateczności w dogrywce udało się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Na ten moment Biała Gwiazda jest wiceliderem i traci tylko jeden punkt na sam szczyt. Natomiast HONORIS znalazło się w strefie spadkowej, gdzie ma tylko jedno oczko.

Jedyną formacją, która po dwóch kolejkach ma komplet oraz czyste konto jest MAD DOG’S PACT. Arek “Vegi” Nawojski wraz ze swoimi kolegami pokonali Pompę. Najpierw na Trainie do dziewięciu. Pasjonujące widowisko mogliśmy podziwiać na Inferno, ale i na nim PACT było zwycięskie. Tym samym mówimy aktualnie o liderze zestawienia oraz ostatniej ekipie.

O AVEZ możemy mówić w kontekście małej niespodzianki. “Ośmiorniczki” co prawda przegrały z Izako Boars, ale pokazały charakter na Vertigo, gdzie wygrały po dogrywce i tym samym zdobyły swój pierwszy punkt w tym sezonie. IB jest czwartą ekipą z dorobkiem czterech oczek, a AVEZ szóste. 

Do największego zaskoczenia doszło w meczu Illuminar Gaming i PGE Turowa Zgorzelec, gdzie to klub wywodzący się z Dolnego Śląska pokonał IHG. Przed rozpoczęciem tych zawodów raczej mało kto spodziewał się takiego obrotu spraw. Dominik “GruBy” Świderski i spółka rozpoczęli od przegranej na Mirage’u, ale szybko zrewanżowali się na Nuke’u. O ostatecznym triumfie przesądził Train, na którym lepiej prezentowały się “Tury”,  które wskoczyli na piątą lokatę. Illuminar natomiast jest trzecie.

Wyniki drugiej kolejki PGE Dywizji Mistrzowskiej Polskiej Ligi Esportowej prezentują się następująco:

HONORIS 0:2 Wisła All iN! Games Kraków – Train 9:15, Nuke 17:19

MAD DOG’S PACT 2:0 Pompa Team – Train 16:9, Inferno 16:13

Izako Boars 2:1 AVEZ Esport – Train 16:6, Vertigo 16:19, Nuke 16:13

Illuminar Gaming 1:2 PGE Turów Zgorzelec – Mirage 13:16, Nuke 16:7, Train 10:16