IzakTV

Strona główna » MAD Lions bez prowadzącego; keen opuszcza szeregi formacji!

MAD Lions bez prowadzącego; keen opuszcza szeregi formacji!

Autor: Marcin Kapusta

Zespół dwóch Polaków bez prowadzącego. Kristers “keen” Darznieks zakończył okres próbny i oficjalnie rozstał się z MAD Lions!

Nowy kolektyw hiszpańskiej organizacji został sformowany pod koniec marca. Podopieczni Jakuba “kubena” Gurczyńskiego doskonale pokazali się w debiutanckim spotkaniu, wszak pokonali wyżej notowane ENCE Pawła “Dychy” Dychy w Nordic Masters Spring. Później co prawda uznali wyższość Dignitas i ENCE, lecz umieli nawiązać walkę i pojedynki zakończyły się bliskimi wynikami. Kilka dni temu Filip “tudsoN” Tudev i jego kompani zajęli 9/12. pozycję w regionalnym turnieju kwalifikacyjnym do europejskiej odsłony FunSpark ULTI 2021, dwukrotnie ulegając Sprout.

Wiedzieliśmy, że rola IGL-a będzie wyzwaniem dla tak młodego zawodnika. To była dla niego świetna okazja, aby spróbować sił w prowadzeniu zespołu przeciwko najlepszym drużynom świata i jesteśmy szczęśliwy, że skorzystał z tej szansy i dał z siebie wszystko. Niestety, ale umiejętności przywódcze na poziomie, którego potrzebujemy, są trudne do rozwinięcia w tak krótkim czasie, dlatego też szukamy nowego IGL-a. Jesteśmy naprawdę zadowoleni z jego wysiłku i etyki pracy podczas epizodu w MAD Lions. Jest to jednak metoda prób i błędów zarówno dla trenerów, jak i graczy. Wierzymy, że jesteśmy na dobrej drodze i czekają nas kolejne ruchy w składzie, aż znajdziemy odpowiednią osobę, która poprowadzi naszą drużynę” – możemy wyczytać w oficjalnym oświadczeniu organizacji.

Międzynarodowa ekipa już za pięć dni zamelduje się na serwerze w ramach etapu regionalnego Spring Sweet Spring. Uplasowała się ona w grupie iberyjsko-amerykańskiej, w której powalczy także OFFSET Gaming , CaseEsports oraz eXploit.

Aktualny skład MAD Lions prezentuje się następująco:

  • 🇩🇰 Thomas “⁠TMB⁠” Bundsbæk
  • 🇵🇱 Filip “⁠tudsoN⁠” Tudev
  • 🇺🇦 Volodymyr “⁠Woro2k⁠” Veletniuk
  • 🇱🇹 Justinas “⁠jL⁠” Lekavicius
  • 🇪🇸 Pere “⁠sausol⁠” Solsona Saumell
  • 🇵🇱 Jakub “⁠kuben⁠” Gurczyński – trener
  • 🇪🇸 Jonathan “⁠MusambaN1⁠” Torrent – asystent trenera