IzakTV

Strona główna » MAD Lions i NiP odpadają z DreamHack Masters Spring. S1mple zagrał niesamowity mecz

MAD Lions i NiP odpadają z DreamHack Masters Spring. S1mple zagrał niesamowity mecz

Autor: Marcin Kapusta

NiP i MAD Lions to kolejne dwie ekipy, które musiały pożegnać się z wiosenną edycją DreamHack Masters. Gwiazda Na’Vi – s1mple rozegrał dzisiaj jedno z najlepszych spotkań w swojej karierze! 

NiP okazało się czarnym koniem tegorocznej edycji DH Masters. Szwedzi najpierw rozprawili się z Astralis, a następnie wyrzucili za burtę graczy Vitality. Dziś jednak musieli uznali wyższość FaZe, przez co zostali wyeliminowani z rozgrywek.

W dzisiejszym pojedynku między Natus Vincere a MAD Lions, Oleksandr “s1mple” Kostyliev zagrał jeden z najlepszych meczów w swojej karierze. Młody Ukrainiec osiągnął rating na poziomie 2.11, co jest fenomenalnym rezultatem. 22-latek zabił 61 oponentów, ginąc zaledwie 23 razy.

MAD Lions i NiP za zajęcie 5/6 miejsca zgarnęli po 85 punktów ESL Pro Tour i zainkasowali po 10 tysięcy dolarów.

🇷🇺 Natus Vincere 2-0 MAD Lions 🇩🇰

Mirage (16:5) 

Rosyjska formacja doskonale rozpoczęła zmagania na Mirage’u, bowiem objęła prowadzenie 6-0 po stronie antyterrorystów. Niesamowita forma s1mple’a spowodowała, że Duńczycy byli bezradni w starciu z Ukraińcem. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 11-4 na korzyść Na’Vi. Druga pistoletówka wpadła w ręce s1mple’a, którzy zabił trzech oponentów w sytuacji 3vs4. Ekipa AcilioNa została zdominowana przez Rosjan w drugiej połowie, bowiem Duńczykom po zmianie stron udało się wygrać tylko jedną rundę.

Overpass (16:7)

Pierwsza pistoletówka wpadła w ręce electronica i spółki, jednak musieli oni uznać wyższość rywali w drugiej rundzie, którzy rozgrywali force’a. Ekipa sjuusha objęła prowadzenie 3-1, jednak nie była w stanie jej utrzymać, ponieważ Natus Vincere wróciło do gry z pełnym wyposażeniem. Później drużyny szły łeb w łeb, a pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 8-7 na korzyść rosyjskiej formacji. Druga połowa była pokazem dominacji ze strony s1mple’a i spółki. MAD Lions nie zdołało wygrać ani jednej rundy po zmianie stron, a Na’Vi zabezpieczyło Overpassa wynikiem 16-7.

 

🇪🇺 FaZe Clan 2-1 NiP 🇸🇪

Train (16:9)

Dzięki interwencji nawwka i twista, którzy zabili odpowiednio trzech i dwóch rywali, pierwsza pistoletówka wpadła w ręce Szwedów. NiP objęło prowadzenie 3-0, jednak ekipa coldzery wróciła z wynikiem i zakończyła pierwszą połowę 10-5. Szwedzi zwyciężyli drugą pistoletówkę, jednak znów polegli w starciu z rywalami, którzy rozgrywali rundy z pełnym wyposażeniem. Zmagania na Trainie zakończyły się wynikiem 16-9 na korzyść europejskiego zespołu.

Mirage (8:16)

NiKo i spółka zabezpieczyli pierwszą pistoletówkę i uciekli do wyniku 3-0. Później jednak Szwedzi zrobili comeback i zakończyli pierwszą połowę z przewagą trzech rund. Po zmianie stron FaZe Clan zostało zduszone przez rywali, którzy coraz pewniej szli do zwycięstwa. Ekipa Plopskiego zabezpieczyła Mirage’a wynikiem 16-8 i doprowadziła do rozegrania trzeciej mapy.

Inferno (16:13)

Europejska formacja zwyciężyła pierwszą pistoletówkę, jednak musieli uznać wyższość Szwedów w drugiej rundzie, którzy rozgrywali force’a. Dzięki tej wygranej zniszczyli ekonomię rywala i błyskawicznie objęli prowadzenie 5-1. Ekipa NiKo nie poddała się bez walki i powróciła do gry, zabezpieczając pierwszą połowę wynikiem 10-5. Druga pistoletówka wpadła na konto REZ’a i spółki, jednak nie potrafili wykorzystać przewagi i ulegli oponentom, którzy rozgrywali rundę ze słabszym wyposażeniem. Ekipy szły później cios za ciosem i do końca nie mogliśmy jednoznacznie stwierdzić, kto wygra to spotkanie. Ostatecznie to FaZe zwyciężyło starcie na Inferno wynikiem 16-13 i wyrzuciło graczy NiP za burtę DreamHack Masters Spring.