IzakTV

Strona główna » MAD Lions przedstawiło swój skład! Na pokładzie dwóch Polaków

MAD Lions przedstawiło swój skład! Na pokładzie dwóch Polaków

Autor: Krzysztof Sarna

Czekaliśmy, czekaliśmy i się doczekaliśmy! MAD Lions zaprezentowało skład na 2021 rok. Szczególnie zadowolona może być Polska, wszak na pokładzie znalazło się dwóch rodaków.

MAD Lions postanowiło postawić na międzynarodowy skład. Dokładnie pierwszego marca na ławkę rezerwowych przeszło dwóch zawodników, a mowa tu o Fredriku “roeJ” Jørgensenie oraz Rasmusie “HooXi” Nielsenie. W zestawieniu wówczas pozostał tylko Thomas “⁠TMB⁠” Bundsbæk. Z biegem czasu dowiedzieliśmy się także, że trenerem będzie Jakub “kuben” Gurczyński

Oczywiście przed samym ogłoszeniem dużo plotkowano i można stwierdzić, że część plotek się potwierdziła, a część nie. Mówiono chociażby o tym, że do składu dołączy Michał “MICHU” Müller, ale w ostateczności tak się nie stało. Prawdą natomiast było rzekome dołączenie Filipa “tudsoNa” Tudeva, który zawitał do hiszpańskiej organizacji.

Tym samym mamy już dwójkę graczy, więc należy przedstawić kolejną, ale nie trójkę, a czwórkę! Następną twarzą jest Volodymyr “Woro2k” Veletniuk, który jeszcze w styczniu został wytypowany przez s1mple’a osobą godną obserwowania w bieżącym roku. W MAD Lions ujrzymy także Kristera “keena” Dārznieksa. To dwudziestoletni Łotysz. Ujrzymy także Litwina, a jest nim Justinas “⁠jL⁠” Lekavicius, dla którego to również będzie pierwszy wielki krok na wielkiej scenie. 

Ostatnim, przynajmniej na ten moment reprezentantem, a więc szóstym jest  Pere “⁠sausol⁠” Solsona Saumell. Hiszpana możemy kojarzyć z SAW, gdzie występował jako zastępca. I niby na tym koniec, jednak w programie “HLTV Confirmed” trener z Polski oznajmił, że w przyszłości zostanie sprowadzony doświadczony IGL, by pomóc zawodnikom, których doświadczenie jest jeszcze małe. 

Cieszymy się, że możemy dać tym młodzikom szansę – powiedział Allan “Rejin” Petersen, starszy menedżer dla HLTV.org. – Ci zawodnicy są chętni do występów i pokazania, na co ich stać. Nie skończyliśmy jeszcze budować naszego składu i najprawdopodobniej dodamy do niego kolejnego gracza. Ze sztabem trenerskim, który mamy za graczami jesteśmy pewni, że osiągniemy coś wspaniałego. To będzie czasochłonne, ale nasz skład jest na dłuższą metę – kontynuował Duńczyk. 

Debiut “Szalonych Lwów” będzie miał miejsce 30 marca, kiedy to MAD zagra w Funspark ULTI 2021 Europe Regional Series 1. W meczu otwarcia zawodnicy kubena zagrają ze Sprout.

Skład MAD Lions prezentuje się następująco:

  • 🇩🇰Thomas “⁠TMB⁠” Bundsbæk
  • 🇵🇱Filip “⁠tudsoN⁠” Tudev
  • 🇺🇦Volodymyr “⁠Woro2k⁠” Veletniuk
  • 🇱🇻Kristers “⁠keen⁠” Dārznieks
  • 🇱🇹Justinas “⁠jL⁠” Lekavicius
  • 🇪🇸Pere “⁠sausol⁠” Solsona Saumell
  • 🇵🇱Jakub “⁠kuben⁠” Gurczyński – trener
  • 🇪🇸Jonathan “⁠MusambaN1⁠” Torrent – asystent trenera