IzakTV

Strona główna » MAD Lions skompletowało skład! sdy nowym ogniwem zespołu kubena

MAD Lions skompletowało skład! sdy nowym ogniwem zespołu kubena

Autor: Krzysztof Sarna

Nowy sezon w CS:GO nadchodzi wielkimi krokami. Formacje finalizują już swoje składy, a spora część z nich zapewne siadła już do pierwszych treningów. Nie inaczej jest w przypadku MAD Lions, które zaprezentowało swojego piątego gracza. Został nim Viktor “⁠sdy⁠” Orudzhev.

Organizacja wywodząca się z Hiszpanii postanowiła wziąć udział w tegorocznej szufli. Na rezerwę 29 grudnia przeszli Vladymyr “Woro2k” Veletnjuk oraz Pere “sausol” Solsona Saumell. Dla Polaków decyzja ta okazała się strzałem w dziesiątkę, wszak pod opiekę Jakuba “kubena” Gurczyńskiego trafił Michał “MICHU” Müller. Ostatnią lukę wypełnił sdy. 

Dla wielu osób ze społeczności CS:GO dziwną wydawała się decyzja o odsunięciu od składu Woro2k, którego statystyki prezentowały się dobrze. 20-latek w ostatnich dwunastu miesiącach nie miał problemów z indywidualną dyspozycją, czego dowodem jest rating wynoszący 1.16. To jednak idealnie obrazuje, że nie zawsze pozytywne liczby są wszystkim, a o potencjalnych roszadach w składzie decydują także inne czynniki.

Ukrainiec do tej pory rywalizował w Teamie Spirit. Do zespołu z regionu CIS trafił 8 stycznia 2018 roku. Udało mu się z tą formacją sięgnąć po mistrzostwo DreamHacka Open January 2021 oraz Pinnacle Cup II. Ponadto zdobył 3-4. miejsce na IEM Katowice. Graczowi wywodzącemu się zza naszej wschodniej granicy, a także całej rosyjskiej organizacji zdecydowanie nie poszło na PGL Majorze, ponieważ impreza wspierana przez Valve zakończyła się dla nich na 17-19. pozycji.somedieyoung od połowy listopada ubiegłego roku przesiadywał na ławce rezerwowych, a ostatnim turniejem w jego wykonaniu był DreamHack Open November. 

Debiut MAD Lions w nowym składzie najprawdopodobniej nastąpi w czterdziestym sezonie ESEA Advanced. Rozgrywki te startują 31 stycznia. Warto z tego miejsca podkreślić, że w zmaganiach weźmie udział również Anonymo Esports, forZe czy HellRaisers.

W tej sytuacji skład MAD Lions prezentuje się następująco:
  • Thomas “⁠TMB⁠” Bundsbæk
  • Johannes “⁠b0RUP⁠” Borup
  • Justinas “⁠jL⁠” Lekavicius
  • Michał “⁠MICHU⁠” Müller
  • Viktor “⁠sdy⁠” Orudzhev
  • Jakub “⁠kuben⁠” Gurczyński – trener