Marny los Polaków. Tylko Actina PACT w ćwierćfinale Nine to Five 7

Autor: Krzysztof Sarna
Wisła All in!

Dobiegły końca spotkania polskich formacji w fazie pucharowej siódmej edycji Nine to Five 7. Przebieg spotkań jednak nie był szczęśliwy, ponieważ tylko Actina PACT wyszła zwycięsko. I o ile ktoś z dwójki Illuminar – Pact musiał odpaść, tak liczyliśmy na zwycięstwo jeszcze jednej ekipy.

Niestety zarówno Wisła All in! Games Kraków, jak i AVEZ przegrały swoje spotkania. To wiąże się z tym, że w walce o tytuł pozostała tylko jedna ekipa i jest nią Actina PACT.

Poniedziałek rozpoczęliśmy od polskich derbów, w których Illuminar mierzyło się z Actiną PACT. Już przed startem tego starcia liczyliśmy na fajerwerki, wszakże podczas Polskiej Ligi Esportowej obie ekipy zaprezentowały niesamowity poziom. Dzisiaj jednak już tak nie było, a to wszystko za sprawą dwóch map. IHG nie zdołało się zrewanżować za wcześniej wspomniane zawody i przegrało na Duście oraz Vertigo do trzynastu. Tym samym podopieczni Adriana „imd” Piepera pożegnali się z Nine to Five 7, a PACT będzie walczył jutro w ramach ćwierćfinału.

Illuminar 0:2 Actina PACT – Dust2 13:16, Vertigo 13:16

Nie lada gratka czekała nas w południe, kiedy to Wisła Kraków rywalizowała z Dignitas. Potyczka rozpoczęła się od Traina, który był wyborem Białej Gwiazdy. Pierwsza połowa wyglądała przyzwoicie i to Grzegorz „SZPERO” Dziamałek i spółka prowadzili 9:6 przed zmianą stron. Do niefortunnych zdarzeń doszło po przerwie, gdzie Dig po stronie broniącej cały czas zatrzymywało Wiślaków. To z kolei przełożyło się na wygranie tylko jednej rundy przez organizację z Krakowa. Z kolei na Nuke’u Wisła po prostu nie dała rady i popłynęła.

Wisła All in! Games Kraków 0:2 Dignitas – Train 10:16, Nuke 6:16

Jednocześnie rozgrywał się mecz między AVEZ a K23. Początek miał miejsce na Nuke’u, a ten był preferencją Ośmiornic. Pierwsza część była dosyć zacięta, a obie ekipy nie ustępowały. Rzutem na taśmę zawodnicy Jędrzeja „bogdana” Rokity przed przerwą mieli oczko przewagi. Co ciekawe, Polacy odnaleźli się po stronie terrorystów, mimo przegrania pierwszych rund. K23 grało, ale jedynie do stanu 10:10. Po tym formacja znad Wisły ruszyła do konkretnego ataku i tym samym zgarnęła pierwszą arenę wynikiem 16:11. Na duście oraz Overpassie Ośmiorniczki zostały zjedzone przez formację z Kazachstanu i tym samym odpadły z turnieju.

AVEZ 1:2 K23 – Nuke 16:11, Dust2 6:16, Overpass 4:16

Tym samym tylko Actina PACT pozostała w zmaganiach spod szyldu Nine to Five 7. Kacper „darko” Ściera i kompani zmierzą się już jutro o godzinie 9:00 z Cloud9.