IzakTV

Strona główna » Marny start polskich drużyn w play-offach ESEA Premier. Wszystkie formacje przegrały na otwarcie

Marny start polskich drużyn w play-offach ESEA Premier. Wszystkie formacje przegrały na otwarcie

Autor: Krzysztof Sarna

Bardzo źle rozpoczęły się play-offy 36. sezonu ESEA Premier w wykonaniu polskich formacji. Spośród trzech biorących udział zespołów, wszystkie trzy mecze zostały przegrane.

Nie tak wyobrażaliśmy sobie inaugurację fazy play-off 36. sezonu ESEA Premier. Niestety rzeczywistość okazała się brutalna i trzy spotkania polskich ekip zostały przegrane, przez co nie ujrzymy ani jednej w górnej drabince walki o ESL Pro League.

x-kom AGO musiało uznać wyższość ex-Winstrike. Damian “Furlan” Kisłowski i spółka rozpoczęli to starcie od przemawiającego zwycięstwa na Trainie. Później zawody przeniosły się na Dusta, gdzie “Jastrzębie” walczyły wręcz do samego końca, ale na wyniku 12:13 gra w wykonaniu Polaków stanęła i doszło do wyrównania. Najbardziej żałować można Vertigo, bo to właśnie na nim AGO w pewnym momencie wygrywało 13:9 czy też 15:13. W dogrywce jednak więcej do powiedzenia miała drużyna z regionu CIS, która jednocześnie awansowała do półfinału górnej drabinki. Natomiast gracze Mikołaja “miniroxa” Michałkówa zagrają w pierwszej rundzie dolnej drabinki z Apeks.

Play-offów 36. sezonu ESEA Premier nie zaczęło dobrze Anonymo, które można by rzec, że niespodziewanie przegrało z SAW. Polacy nie sprostali i najpierw przegrali na wybranym przez siebie Trainie do dziewięciu. Następnie ulegli na Nuke’u, który został podyktowany przez portugalsko-hiszpański kolektyw. Gracze Adriana “IMD” Piepera walczyli do samego końca, ale na dwunastu zdobytych oczkach się skończyło. Nie jest to jednak koniec przygody dla “Anonimowych”, ponieważ ci nadal są w grze, jednak spadli do dolnej drabinki, gdzie przyjdzie im się mierzyć z Wisłą All iN! Games Kraków. To przegrany tego meczu odpadnie z walki o ESL Pro League, natomiast zwycięzca będzie grał dalej. 

Wielki niedosyt mogą mieć reprezentanci Białej Gwiazdy, którzy w pojedynku ze Sprout prowadzili 1:0. Organizacja z Krakowa wygrała Traina, jednak na nim łatwo nie było. Później jednak nastąpiła deklasacja ze strony oponenta z Niemiec, który poradził sobie z Wiślakami najpierw na Duście, gdzie ulegał tylko w czterech rundach! Następnie swoje zwycięstwo 26. formacja świata przypieczętowała triumfując na Nuke’u 16:8. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, w pierwszej rundzie dolnej drabinki Wisła All iN! Games Kraków zagra z Anonymo Esports. 

Wtorkowe wyniki polskich formacji prezentują się następująco:

x-kom AGO 1:2 ex-Winstrike – Train 16:10, Dust2 12:16, Vertigo 17:19

Anonymo Esports 0:2 SAW – Train 9:16, Nuke 12:16

Wisła All iN! Games Kraków 1:2 Sprout – Train 16:12, Dust2 4:16, Nuke 8:16