IzakTV

Strona główna » mhL na celowniku Fnatic? Legendarna organizacja najprawdopodobniej stworzy międzynarodowy skład!

mhL na celowniku Fnatic? Legendarna organizacja najprawdopodobniej stworzy międzynarodowy skład!

Autor: Marcin Kapusta

Miłosz “mhL” Knasiak może niebawem wypłynąć na międzynarodowe wody. Według doniesień Polak znalazł się na celowniku legendarnego Fnatic!

Szef działu esportu w Sport.pl, Patryk Stec poinformował za pośrednictwem Twittera, że Miłosz “mhL” Knasiak prowadzi negocjacje z Fnatic. Doniesienia te potwierdzałyby słowa CEO x-komu AGO Macieja Opielskiego, który na łamach Cybersport.pl powiedział, że są w trakcie rozmów z jedną europejską organizacją w sprawie Miłosza.

mhL we wrześniu 2020 został przesunięty na rezerwę AGO, ponieważ nie mógł pogodzić profesjonalnej gry z obowiązkami szkolnymi. 19-latek uczył się na maturę, dlatego też pozostawał nieaktywny na scenie. W kwietniu bieżącego roku poinformował, że jest gotowy powrócić do esportowej rywalizacji. Pod koniec maja wspomógł Illuminar Gaming w dziewiątym sezonie Grupy Mistrzowskiej Polskiej Ligi Esportowej. Ostatecznie zespołowi spod znaku Oka udało się wygrać ten turniej, przez co zainkasował 50 tysięcy złotych.

Fnatic od lat opierało swoje fundamenty dywizji CS:GO na szwedzkich zawodnikach, którzy na stale zapisali się w kronikach za sprawą niesamowitych podbojów. Niemniej jednak drużyna przeżywa obecnie najgorszy okres w swojej historii, a obrazuje to m.in. 38. miejsce w światowym rankingu HLTV. Ponadto Freddy “KRIMZ” Johansson, Jesper “JW” Wecksell oraz Maikil “Golden” Selim od miesiąca nie grywają w CS:GO, w przeciwieństwie do przedstawicieli młodego pokolenia, którzy aktywnie ćwiczą swoje umiejętności. Warto przypomnieć, że w kwietniu bieżącego roku Fnatic zakontraktowało szóstego gracza, Peppe “Peppzora” Boraka, który nadal nie doczekał się swojego debiutu. Wówczas trener Andreas Samuelsson oświadczył, że jeżeli podjęte działania okażą się nieefektywne, to organizacja pokusi się o stworzenie międzynarodowego składu.