MIBR pokonuje compLexity i zmierzy się z Natus Vincere w półfinale FACEIT Major

Autor: Michał Maćkowski

Drugi ćwierćfinał FACEIT Major nie przyniósł niepodzianki. MIBR po dominacji na pierwszej mapie i wyrównanym Inferno pokonało compLexity i awansowało do półfinału FACEIT Major.

Pierwsze mapa to totalna dominacja ze strony brazylijsko-amerykańskiej formacji. MIBR na Trainie po pierwszej połowie prowadziło aż 11:4. Po zmianie stron nic się nie zmieniło, a “Pociągi” wynikiem 16:4 trafiły na konto ekipy Gabriela “FalleNa” Toledo.

Następnie zawodnicy przenieśli się na Inferno, gdzie oglądaliśmy wyrównane spotkanie. Peter “stanislaw” Jarguz i jego ekipa po pierwszej połowie wyszła na jednopunktowe prowadzenie. Jednak w drugiej połowie MIBR, pokazało się lepszej strony i mądrze przeprowadzane ataki przesądziły o zwycięstwie na drugiej mapie wynikiem 16:12.

MIBR vs compLexity – 2:0

• Train 16:4
  • Inferno 16:12

Już dzisiaj rozegrane zostaną dwa kolejne ćwierćfinały. W pierwszym meczu Liquid podejmie HellRaisers, a następnie Astralis powalczy z powracającym ze stanu 0:2 FaZe. Warto dodać, że w pierwszym półfinale MIBR zmierzy się z Natus Vincere. Po więcej informacji o FACEIT Major zapraszamy do naszego Vademecum.