IzakTV

Strona główna » MICHU i mantuu przed ostatnią szansą na awans do głównej fazy Intel Extreme Masters Cologne 2021!

MICHU i mantuu przed ostatnią szansą na awans do głównej fazy Intel Extreme Masters Cologne 2021!

Autor: Marcin Kapusta

Michał “MICHU” Müller i Mateusz “mantuu” Wilczewski nadal nie są pewni swojego losu podczas IEM Cologne 2021. Już dziś Polacy staną przed szansą awansu do głównej fazy turnieju!

W serii inauguracyjnej Evil Geniuses uznało wyższość FaZe Clanu 12:16, a drużyny wywodzącej się zza oceanu nie uratowała nawet postawa MICHA. Rodak fenomenalnie pokazał się ze strony indywidualnej, zdobywając aż 28. eliminacji, jednak to nie wystarczyło. Z kolei OG Esports Mateusza “mantuu” Wilczewskiego w spotkaniu otwierającym z łatwością pokonało TeamONE 16:6, jednak w pojedynku premiowanym awansem uległo niemieckiemu BIG.

Porażki spowodowały, że drużyny Polaków spadły do dolnej drabinki, w której nie posiadają już buforu bezpieczeństwa. Oznacza to, że każda ewentualna przegrana wiąże się z eliminacją. O 13:30 zawodnicy Evil Geniuses podejmą Chińczyków z ViCi Gaming, a wygrani tego starcia zmierzą się z mousesports w meczu o awans. Z kolei międzynarodowy kolektyw, zajmujący 13. lokatę w światowym rankingu HLTV, o 16:45 powalczy z Renegades. Australijczycy na inauguracje zostali zmiażdżeni przez Team Vitality, jednak później wyrzucili za burtę graczy MIBR-u.

Warto wspomnieć, że dzisiaj faza Play-In dobiegnie końca. Oprócz Polaków, swoje mecze rozegrają chociażby Team Spirit oraz compLexity Gaming. Wschodnioeuropejski zespół stanie w szranki ze zwycięzcą pojedynku TeamONE vs Sprout, natomiast ekipa prowadzona przez Benjamina “blameF-a” Bremera stawi czoła francuskiemu Teamowi LDLC.

Harmonogram dzisiejszych spotkań fazy Play-In Intel Extreme Masters Cologne 2021 prezentuje się następująco:

Pierwsza runda drabinki przegranych
13:30🇩🇪 Sprout vs TeamONE 🇧🇷 – BO3Transmisja
13:30🇺🇸 Evil Geniuses vs ViCi Gaming 🇨🇳 – BO3Transmisja
Druga runda drabinki przegranych
16:45🇫🇷 Team LDLC vs compLexity 🇪🇺 – BO3Transmisja
16:45🇦🇺 Renegades vs OG Esports 🇪🇺 – BO3Transmisja
20:00🇷🇺 Spirit vs Sprout/TeamONE – BO3Transmisja
20:00🇪🇺 mousesports vs EG/ViCi – BO3Transmisja