MICHU o postawie Evil Geniuses: "Kolejne mecze i kolejna wielka porażka" - IzakTV

MICHU o postawie Evil Geniuses: “Kolejne mecze i kolejna wielka porażka”

Fot. ESL x Stephanie Lieske

Evil Geniuses przechodzi jeden z najgorszych okresów w historii. Tragiczny występ podczas Pro Ligi spowodował, że sytuację skomentował jeden z zawodników formacji, Michał “MICHU” Müller!

MICHU dołączył do amerykańskiej organizacji w połowie kwietnia, wypełniając lukę po Tariku “tariku” Celiku. Polak miał za zadanie wyprowadzić drużynę na prostą, jednakże wyniki do dnia dzisiejszego budzą wielkie rozczarowanie. Szczególnie tragiczna była postawa podopiecznych Damiana “dapsa” Steele’a podczas 14. sezonu ESL Pro League. W fazie grupowej przegrali bowiem wszystkie możliwe mecze, wygrywając po drodze zaledwie jedną mapę. Niemniej jednak należy pamiętać, że podczas CS-owej Ligi Mistrzów “Złych Geniuszy” wspomógł trener, który wszedł w buty niedysponowanego Petera “stanislawa” Jarguza.

Kolejne mecze w barwach EG i kolejna wielka porażka. To już szósty turniej z rzędu, w którym nie potrafimy wyjść z grupy. Od początku mojego dołączenia do zespołu wygraliśmy jedynie 8 z 38 rozegranych map, co przełożyło się na trzy wygrane mecze. Sytuacja nie jest najłatwiejsza. Stanislaw jako lider naszego zespołu i mózg drużyny potrzebował dłuższego odpoczynku od gry, a CeRq z powodów zdrowotnych nie zjawił się na bootcampie w Katowicach. Nasze przygotowania do EPL-a z pewnością nie były takie, jakbyśmy chcieli. Niestety sytuacja prawdopodobnie nie zmieni się podczas najbliższego turnieju BLAST, w którym ponownie wystąpimy w niepełnym składzie.” – napisał MICHU za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Jakie są najbliższe cele drużyny?

Polak przyznał, że głównym celem jego ekipy na najbliższe tygodnie jest zakwalifikowanie się do Majora PGL Sztokholm 2021, który planowo ma odbyć się w dniach 23 października-7 listopada i zaoferować uczestnikom rekordową pulę nagród w wysokości dwóch milionów dolarów. “Naszym głównym celem na najbliższe tygodnie jest zakwalifikowanie się na Majora, więc za kilka dni lecimy do USA, gdzie już w pełnym składzie będziemy mogli przygotować się do turnieju RMR, który rozpocznie się dla nas 5 października.

Czy EG powróci na szczyt? Tego dowiemy się w nadchodzących tygodniach, wszak przed zawodnikami dosyć napięty harmonogram. Już 16 września zameldują się na serwerze w ramach BLAST Premier Fall Groups i na inauguracje podejmą Astralis. Z kolei na początku października powalczą o cenne punkty RMR w IEM Fall, w którym zmagania toczyć będą również Liquid, FURIA Esports czy Extra Salt.

Skład Evil Geniuses wygląda obecnie następująco:
  •  Vincent “Brehze” Cayonte
  •  Tsvetelin “CeRq” Dimitrov
  •  Owen “oBo” Schlatter
  •  Michał “MICHU” Müller
  •  Damian “daps” Steele (zmiennik, trener)
  •  Peter “stanislaw” Jarguz (rezerwa)

Powiązane posty

Organizacja Casemiro zaprezentowała nowy skład CS:GO!

mantuu i spółka zmierzą się z Astralis w drugim dniu BLAST Premier Spring Groups

BLAST: G2 króluje w grupie A!