IzakTV

Strona główna » MICHU poznał grupowych rywali podczas Intel Extreme Masters Summer 2021!

MICHU poznał grupowych rywali podczas Intel Extreme Masters Summer 2021!

Autor: Marcin Kapusta

Wraz z pierwszymi dnia czerwca rozpocznie się Intel Extreme Masters 2021. Z tego też względu organizatorzy postanowili ujawnić podział grupowy nadchodzącego wydarzenia!

W zbiorze A znajduje się m.in. Gambit Esports, Astralis, Team Vitality, G2 oraz compLexity Gaming. Bez dwóch zdań największym faworytem z tego grona jest ekipa Abaya “Hobbita” Khasenova, które aktualnie okupuje najwyższą lokatę w światowym rankingu HLTV. Nie możemy jednak zapominać o zespole Lukasa “gla1ve’a” Rossandera czy G2 Esports, które ostatnio prezentuje się wyśmienicie. Jeżeli kuzyni Kovać będą w formie, to europejska piątka może zniszczyć konkurencję.

Grupa B także nie odstaje zawartością, bowiem na jej liście widnieje Heroic, Virtus.pro, Ninjas in Pyjamas czy Evil Geniuses Michała “MICHU” Müllera. Stawkę domyka brazylijskie Imperial, OG Esports oraz będące w słabej dyspozycji Fnatic. Sam Jesper “JW” Wecksell przyznał, że priorytetem Szwedów będzie dobre przygotowanie się pod ten turniej, więc kto wie, może zaskoczą.

W ramach przypomnienia przytoczę treść wpisu ESL, z którego jasno wynika, że podczas nadchodzącego eventu zaktualizowana zostanie aktywna pula map. Za miejsce Traina wskoczy Ancient, na którym było nam już dane oglądać showmatch z udziałem m.in. Pawła “Dychy” Dychy. “Po rozmowach z zarządem CSPAA i radą EPL-a podjęliśmy decyzję, że będziemy używać odświeżonej puli map we wszystkich rozgrywkach z cyklu EPT. Oznacza to, że IEM Summer będzie naszym pierwszym turniejem, w którym wykorzystamy mapę Ancient

Podział grupowy IEM Summer 2021 prezentuje się następująco:

Grupa AGrupa B
🇷🇺 Gambit Esports🇩🇰 Astralis🇩🇰 Heroic🇷🇺 Virtus.pro
🇪🇺 G2 Esports🇫🇷 Vitality🇷🇺 Spirit🇪🇺 OG Esports
🇪🇺 compLexity🇺🇸 Extra Salt🇸🇪 NiP🇺🇸 Evil Geniuses
🇪🇺 FunPlus PhoenixTBD🇸🇪 Fnatic🇧🇷 Imperial eSports

Letnia edycja Intel Extreme Masters 2021 odbędzie się w dniach 3-13 czerwca i zaoferuje uczestnikom pulę nagród w wysokości 250 tysięcy dolarów. W zmaganiach udział weźmie szesnaście formacji, z czego piętnaście zostało ujawnionych. Ostatni slot trafi w ręce triumfatorów ESL National Championships Global Playoff.