IzakTV

Strona główna » MINISE: “Styl dowodzenia TaZa nie był stylem, który ja lubię.”

MINISE: “Styl dowodzenia TaZa nie był stylem, który ja lubię.”

Autor: Piotr Ossowski

Dzisiejszego popołudnia Jacek “MINISE” Jeziak postanowił na grupie Detektywi Rito przeprowadzić Q&A dla swoich fanów. Niewątpliwie jest to świetna inicjatywa, więc postanowiłem wyciągnąć z niej najciekawsze pytania i odpowiedzi.

Czy masz kontakt z ex-ARCY?

Nie ze wszystkimi, ale jakiś kontakt mam.

Jak długo grasz w CS-a?

Od 2003/4 roku.

Jak widzisz dalej swoją karierę?

Liczę na to, że razem z PACT będziemy się rozwijać i piąć w rankingu do góry, bo wierzę w tą drużynę.

Jak oceniasz TaZa jako prowadzącego?

Styl dowodzenia TaZa nie był stylem który ja lubię.

Od początku przeszkadzał Ci ten styl?

Nie jest to styl w którym ja w 100% czułem się wykorzystywany, więc tak. Co nie zmienia faktu, że nie zawsze problem leżał po stronie dowodzenia, a raczej częściej leżał po innej stronie. Później ograniczyłem się sam i moja głowa to zrobiła. Nie robiłbym z tego, co napisałem wyżej, jakiegoś hejtu na Wiktora.

Kto obecnie jest najlepszym prowadzącym na świecie?

Pierwsza osoba która przyszła mi na myśl to karrigan.

Jak stawać się coraz lepszym graczem?

Zmęczenie grą nie jest fajne wiec trzeba znaleźć balans. Wzorowanie się na najlepszych graczach jeśli chodzi o zachowania podczas meczu + pugi aby się pokazać.

Kto cię najbardziej zmotywował to bycia prograczem?

Oglądanie złotej piątki zawsze dawało kopa aby kiedyś być w tym miejscu w którym byli oni.

Jak się wybić na polskiej scenie i jak dostać się do jakiejś lepszej wartościowej drużyny?

Aktualnie najlepiej starać dostać się do PGS PRO. Jeśli się tam dostaniesz i będziesz naprawdę dobry, znajdziesz team.

Macie w PACT psychologa?

Aktualnie nie, ale są takie plany.

Jakie cele indywidualne i drużynowe na ten rok?

Moje plany indywidualnie są tylko związane z drużyną w której aktualnie gram. Głowa funkcjonuje zupełnie inaczej niż w roku poprzedni. Atmosfera w drużynie jest super więc tylko do przodu. Chciałbym na początek z chłopakami dostać i utrzymywać się na poziomie TOP30 HLTV i odwiedzić kilka zagranicznych turniejów.

Co sądzisz o Snaxie? 

Znam się tak naprawdę ze Snaxem wiele lat, ale ostatni raz w drużynie graliśmy ze sobą w 2013 roku. Od tamtej pory i ja i Janek na pewno się dużo zmieniliśmy. Snax jest mega kotem, ale ma też specyficzny charakter. Jeśli ma zajawkę i wierzy w dany projekt jest mega pracowity, a z wiarą w dany projekt wydaje mi się, że u Janka w ostatnim roku było słabo.

Co byś zrobił gdyby CS upadł?

Trochę gotówki mam odłożonej, więc starałbym się otworzyć swój jakiś biznes, mam jakieś plany powoli, ale na razie mam za dużo na głowie. Mam 2 ręce, jestem zdrowy, dałbym sobie radę, tak myślę.

Gdybyś miał ułożyć polski dreamteam bez graczy PACT to kto to by był w nim?

Naprawdę ciężko mi się wypowiadać bo z wieloma graczami nie grałem chociażby w drużynie nigdy i nie wiem jak funkcjonują w drużynie.
Pierwsze osoby które przyszły mi na myśl: mhL, furlan, innocent, reatz, rallen. (grubego też bym tu wcisnął).

Jak myślisz, kto na chwilę obecną jest najlepszym snajperem w Polsce, jak i na świecie?

mhL/device

Ile aktualnie godzin w csku?

11.810 ogolnie, 87 w 2 tygodnie.

Gracze którzy ci imponowali/imponują?

Lunatic za pracę jaką poświęca dla drużyny. Karrigan za to że za każdym razem udowadniał swoją wartość w innych drużynach.

W wywiadzie dla eweszło jakiś czas temu wspominałeś, że Pride traktowałeś jako “przystanek” w twojej karierze i hamowałeś rozwój zespołu. Uważasz, że ówczesna drużyna miała potencjał, aby rywalizować na wysokim poziomie w europie?

Miała na pewno, co pokazaliśmy dostając się na Minor eliminując NiP. Z pewnymi w tamtym czasie zmianami + większym moim zaangażowaniem i nie tylko potencjał byłby jeszcze większy.

TOP1 PL obecnie?

AGO/PACT.

Miałeś propozycję od ex-vp? Co myślisz o zmianie polskiego zespołu na kazachski przez organizację Virtus.pro?

Nie miałem. Zrezygnowanie z Polaków było dość zrozumiałe jak dla mnie ale z drugiej strony AVANGAR nie było najlepsza ekipą którą mogli pozyskać.

Który gracz, z którym grałeś przez te wszystkie lata zrobił na tobie największe wrażenie?

Pierwszą osobą która przychodzi mi na myśl jest Rallen.

Jak często widujecie się na bootcampach? Macie teraz jakiś w planach?

Do tej pory mieliśmy jeden 10-dniowy. Aktualnie jesteśmy w trakcie zmiany gaming-housu więc trochę czasu do kolejnego bootcampu jeszcze będzie. Ale jak już będzie dostępny na pewno będą one regularne.

Jakie jest Twoje najmilsze i najsmutniejsze wspomnienie związane z CS-em?

Wygrana z ENCE w finale Dreamhacka Montreal. Po całej przygodzie z brakiem bagażu było to fajne zwieńczenie całego wyjazdu.

Najgorsze wspomnienie to raczej ostatnie pół roku 2019. Wbrew pozorom bardzo męczyła mnie sytuacja w drużynie.

Czy wyobrażasz sobie grę w organizacji która będzie miała w stałym składzie więcej niż 5 graczy? Czy taki model drużyny ma Twoim zdaniem rację bytu?

Nie jestem w stanie sobie trochę tego wyobrazić. Wszystko zależne od tego jakby miało to funkcjonować. Grałem w piłkę i wiem jak wygląda rywalizacja o miejsce w pierwszym składzie ale nie do końca widziałbym to w CSIE. Chyba jak na razie u AGO jest taka sytuacja i fajnie to wygląda, ale nie wiemy jak jest wewnątrz.

A to pozwolę sobie poruszyć temat Arcy. Czyli jaki był powód odejścia z drużyny i jak układały się relacje w drużynie między tobą a konkretnymi zawodnikami?

Powód był głownie taki, że męczyłem się w tej drużynie. Nie miałem z nikim kłótni ani nic z tych rzeczy ale czuć w powietrzu było negatywne emocje u każdego. Były też propozycje abym oddał AWP dla NEO i przejął rifle. Postawiłem na swoim i jestem z tego zadowolony.