Misfits w półfinale ESL Pro League!

Autor: Aleksandra Hejna

Dobiegł końca drugi ćwierćfinał, w którym zmierzyły się dwa zaskoczenia tego turnieju – Misfits oraz HellRaisers. Formacja z Ameryki wygrała 2:0 i tym samym zapewniła sobie awans do półfinału gdzie stanie w szranki z SK Gaming. Już w sobotę czekają nas dwa pojedynki półfinałowe!

Misfits 2:0 HellRaisers

Misfits 22:18 HellRaisers [de_cobblestone]

Spotkanie rozpoczęło się na mapie wybranej przez graczy Misfits. Od samego początku było ono tak naprawdę bardzo wyrównane. Żadna ze stron nie przeważała, a pierwsza połówka zakończyła się rezultatem 9:6 dla ekipy z Ameryki, która grała po stronie atakującej. Po zmianie stron gracze HellRaisers podjęli walkę, która z powodzeniem poniosła ich do dogrywki. Dodatkowe rundy okazały się lepiej wykorzystane przez ekipę Misfits, która ostatecznie zanotowała zwycięstwo 22:18. Swoją drużynę do zwycięstwa poprowadził między innymi świetnie grający w tym spotkaniu David “devoduvek” Dobrosavljevic. Kolejny pojedynek czekał nas zatem na mapie de_overpass.

Misfits 16:6 HellRaisers [de_overpass]

HellRaisers jeżeli chciało powrócić do spotkania, to nie miało lepszej możliwości jak zrobić to na własnej mapie. Rozpoczęli ją po stronie atakującej i przez większość czasu nie potrafili znaleźć sposobu na świetnie grającą obronę Misfits. Sean “seang@res” Gares wielokrotnie zaskakiwał swoich rywali ciekawymi skrótami, które przekładały się na powiększającą się już przewagę amerykańskiej ekipy. Gracze HellRaisers będąc w szoku kończyli pierwszą połowę przegrywając wynikiem 5:10. Po zmianie stron formacja z Ameryki agresywnie rozpoczęła pierwsze rundy co przełożyło się na kolejne punkty przybliżające ich do awansu do półfinału. I choć ekipa z Europy zdołała na moment powstrzymać rozpędzone Misfits, to jednak ostatecznie drużyna z Ameryki zgarnęła zwycięstwo na mapie de_overpass wynikiem 16:6. Tym samym to oni zmierzą się jutro z SK Gaming o finał ESL Pro League!