IzakTV

Strona główna » Mistrz Polski zagra w zamkniętych kwalifikacjach do IEM Katowice!

Mistrz Polski zagra w zamkniętych kwalifikacjach do IEM Katowice!

Autor: Aleksander Kurcoń

Zapowiadana dodatkowa nagroda za ESL Mistrzostwa Polski jesień właśnie została ujawniona! Zwycięzca tegorocznych finałów dostanie bowiem bezpośrednie zaproszenie na zamknięte kwalifikacje do IEM Katowice 2020. 

Już od kilku dni ESL i ludzie powiązani z organizatorami Mistrzostw Polski zapowiadali, że warto walczyć o tytuł z powodu dodatkowej nagrody.

Teraz już wiemy, co to za nagroda. Jest to bezpośrednie zaproszenie do zamkniętych kwalifikacji IEM Katowice 2020. Przyszłoroczny turniej w Spodku będzie wyjątkowy pod wieloma względami – jest pierwszym turniejem rangi Masters z cyklu ESL Pro Tour, a także posiada rekordową pulę nagród – 500 tysięcy dolarów. Na ten moment znamy dwóch uczestników z szesnastu – są to Fnatic i Astralis. Pozostałe miejsca przypadną drużynom zaproszonym, zwycięzcom kwalifikacji, a także mistrzowi ESL Pro League Season 10.

Organizator ponadto przewidział trzy sloty dla drużyn z europejskich kwalifikacji, w których weźmie udział osiem zespołów. Oprócz Mistrza Polski zobaczymy w nich trzy zaproszone drużyny, a także cztery wyłonione drogą otwartych eliminacji. Tym samym triumfator ESL Mistrzostw Polski ominie bardzo niewygodne dla naszych drużyn otwarte kwalifikacje.

ESL Mistrzostwa Polski Jesień 2019 rozpoczynają się już jutro. W grze pozostały x-kom AGO, Illuminar Gaming, Aristocracy oraz Wisła All in! Games Kraków. Transmisja całego turnieju odbędzie się na kanale ESL Polska.