IzakTV

Strona główna » Młody, ale gniewny. junior wita się z FURIĄ

Młody, ale gniewny. junior wita się z FURIĄ

Autor: Krzysztof Sarna

W końcu plotki odnalazły swe odzwierciedlenie w rzeczywistości. Paytyn “⁠junior⁠” Johnson oficjalnie dołącza do FURII.

FURIA musiała znaleźć nowego zawodnika po tym, jak Henrique “⁠HEN1⁠” Teles znalazł się na ławce rezerwowych. Spekulacje na temat rzekomego dołączenia juniora pojawiały się jeszcze przed przejściem wydarzeniem z Telesem. Wszystko jest już jasne, ale jednak nie będziemy mieli okazji oglądać sześcioosobowego zespołu tak, jak w przypadku Vitality.

20-latek do tej pory był reprezentantem Triumph, w którym dotarł do północnoamerykańskiego finału IEM Beijing-Haidian. W decydującym starciu zwyciężyli jednak zawodnicy Chaos. W 2020 roku zapracował sobie na rating na poziomie 1.13, co może budzić podziw. Według pogłosek transfer juniora miał kosztować około 55 tysięcy dolarów.

Odkąd FURIA przeniosła się do Ameryki Północnej, była moją ulubioną drużyną na serwerze, a także poza nim. Już od dłuższego czasu zwracałem uwagę na skład, umiejętności oraz kibiców. – czytamy w Tweecie Brazylijczyka. – Nie mogę być szczęśliwszy, dołączając do FURII. Sprawię wszystko, by brazylijscy kibicy byli przepełnieni dumą – dodał Johnson.

Czasu na trening w nowym składzie za wiele nie będzie, ponieważ FURIA już 19 stycznia podejmie G2 w ramach BLAST Premier Global Finals 2020. Przypomnijmy, że łączna pula nagród tego wydarzenia wynosi milion dolarów, z czego sześćset tysięcy dolarów zainkasuje zwycięski zespół.

W tej sytuacji skład FURII prezentuje się następująco:

  • 🇧🇷Kaike “⁠KSCERATO⁠” Cerato
  • 🇧🇷Yuri “⁠yuurih⁠” Santos
  • 🇧🇷Andrei “⁠arT⁠” Piovezan
  • 🇧🇷Vinicius “⁠VINI⁠” Figueiredo
  • 🇺🇸Paytyn “⁠junior⁠” Johnson
  • 🇧🇷Nicholas “⁠guerri⁠” Nogueira – trener
  • 🇧🇷Henrique “⁠HEN1⁠” Teles – ławka rezerwowych