IzakTV

Strona główna » “moim celem jest top2 Azji-Pacyfik”. erkaSt uformuje drużynę z graczami byłego 5POWER

“moim celem jest top2 Azji-Pacyfik”. erkaSt uformuje drużynę z graczami byłego 5POWER

Autor: Filip Woszczek

Problemy z wizą zmusiły Erdenetsogta ‘erkaSta’ Gantulge do opuszczenia Grayhound. Wobec tego stworzy on drużynę o nazwie AUGUST z graczami ex-5POWER.

Dwójka zawodników w przeszłości grających dla 5POWER to Gan-Erdene ‘dobu’ Batbold oraz Batbayar ‘kabal’ Bat-Enkh. Do nich dołączy Uuganbayar ‘neuz’ Nyam-Otgon mający swoją przeszłość w drużynie Storm Rider i TheMongolz, zaś Temuulen ‘Zilkenberg’ Battulga poprzednio będący równeż w barwach TheMongolz. Zawodnicy przeprowadzili się już do Chin, gdzie spróbują swoich sił, by możliwie pojawić się na szczycie azjatyckiego, lub też światowego Counter-Strike‘a.

Gantulga za cel obrał sobie dotarcie do top2 regionu Azja-Pacyfik w roku 2020, oraz fazy Nowych Pretendentów na Majorze.

A oto wypowiedź erkaSta dla HLTV:

“Kiedy dowiedziałem się o moim odejściu z Grayhound z powodu problemów z wizą, natychmiast skontaktowałem się z dobu i kabalem ponieważ budowanie składu z tą dwójką było czymś o czym długo rozmawialiśmy.”

“Ich kontrakty dobiegły końca w sierpniu, co było dla nas idealne. Zilkenberg był przez jakiś czas nieaktywny, ale jeśli poduczy się o najnowszej mecie może być dużym atutem dla naszego zespołu.”

“neuz jest najmłodszy i nie ma tak dużego doświadczenia, lecz jest bardzo zmotywowany i gotowy by grać co raz lepiej, więc wierzymy w niego.”

Już jutro rozpoczną się otwarte kwalifikacje do ESL Pro League S9 Asia relegation, gdzie pojawi się nowa drużyna z Mongolii.

Skład nowo utworzonego AUGUST będzie wyglądał następująco:

  • Erdenetsogt ‘erkaSt’ Gantulga
  • Gan-Erdene ‘dobu’ Batbold
  • Batbayar ‘kabal’ Bat-Enkh
  • Temuulen ‘Zilkenberg’ Battulga
  • Uuganbayar ‘neuz’ Nyam-Otgon
    • Tuguldur ‘flynn’ Gansukh (trener)