mousesports przerywa passę niepowodzeń i wygrywa trzecią odsłonę Snow Sweet Snow!

Autor: Marcin Kapusta

Odświeżony skład mousesports w końcu przełamał passę niepowodzeń. Ekipa Robina “ropza” Koola zwyciężyła trzecią edycję Snow Sweet Snow, pokonując ex-Winstrike w finale!

Zawodnicy spod szyldu Myszy zaczęli zmagania na poziomie play-offów, do których otrzymali bezpośrednie zaproszenie. W ćwierćfinale pokonali SKADE, a w hitowym starciu półfinałowym wyeliminowali pogrążone w kryzysie Fnatic. Finał był bardzo zacięty i skończył się dopiero po rozegraniu dwóch dogrywek. Ostatecznie to wyżej notowana formacja zwieńczyła upragniony triumf, inkasując tym samym 40 tysięcy dolarów.

🇪🇺 mousesports 2-0 ex-Winstrike 🇷🇺

Ostateczny pojedynek rozpoczął się na mapie Nuke, która został wybrana przez międzynarodową piątkę. Pierwsze trzy rundy wpadły na konto graczy z regionu CIS, lecz dexter i spółka sprawnie nawiązali walkę, doprowadzając do remisu. Pierwsza połowa zakończyła się jednopunktową przewagę europejskiego kolektywu, grającego po stronie atakującej. Drugą pistoletówkę zwyciężyli byli reprezentanci Winstrike, dzięki czemu ugruntowali swoją pozycję na następną rundę. Ace ropza przy stanie 10-12 przywrócił mousesports na właściwe tory, lecz do poznania zwycięzcy potrzebna była dogrywka. W dodatkowym czasie gry to Myszy okazały się górą i zabezpieczyły Nuke’a wynikiem 25-22.

Podopieczni Torbjorna “mithRa” Nyborga świetnie zaczęli Dusta II, bowiem objęli prowadzenie 4-0. Formacja wywodząca się ze sceny CIS w porę się obudziła i dogoniła swoich oponentów, a w pewnym momencie posiadała nawet minimalną przewagę. Później mouz znowu przejęło pałeczkę i zakończyło połowę z jednym oczkiem więcej względem rosyjsko-kazachskich przeciwników. Po zmianie stron obie drużyny kontynuowały wyrównaną wymianę ognia, a do zweryfikowania zwycięzcy znów potrzebna była dogrywka. Ekipa prowadzona przez Christophera “dextera” Nonga po sześciu dodatkowych rundach uporała się ze wschodnioeuropejskimi rywalami i wygrała całe spotkanie.

Końcowa klasyfikacja trzeciej odsłony Snow Sweet Snow prezentuje się następująco: