mousesports zapewnia sobie miejsce na głównych kwalifikacjach Majora

Autor: Aleksander Kurcoń

mousesports jest pierwszą drużyną, która poprzez Minora dotarła do głównych kwalifikacji Majora. Europejski skład pokonał North 2:0. Duńczycy teraz muszą zmierzyć się z CR4ZY o drugie miejsce na Minorze.

Spotkanie rozpoczęło się na Inferno. Mapę tę wybrali Duńczycy, którzy jednak na początku mieli ogromne problemy z wygrywaniem rund. mousesports z łatwością eliminowało przeciwników, bądź odbijało bombsite’y. Efekt tak dobrej gry mysz był widoczny po 11. rundzie – prowadzenie 9:2 i przewaga optyczna na serwerze. North dzięki przyzwoitej końcówce pierwszej połowy zdołało jeszcze wyciągnąć rezultat na 5:10, co teoretycznie nie było tak fatalnym wynikiem. Po zmianie stron Duńczycy wygrali rundę pistoletową i mogli naprawdę myśleć o come-backu w tym spotkaniu. Marzenia te zostały rozwiane już chwilę później, kiedy to mousesports zainkasowało trzy punkty z rzędu i zwycięstwo miało na wyciągnięcie ręki. North dzielnie walczyło choćby o dogrywkę, ale ostatecznie musiało uznać wyższość rywala wynikiem 11:16.

Drugą mapą był Mirage. I jeśli North na Inferno miało jeszcze jakiekolwiek szanse, to na Mirage’u mousesports kompletnie zdominowało rywala. Europejski mix podobnie jak wcześniej zbudował sobie ogromną przewagę już na początku, prowadząc w szczytowym momencie 8:2. Po zmianie stron jedyne na co było North stać, to wygrana pistoletówka. Później inicjatywę przejęli frozen i spółka i wygrali aż siedem rund z rzędu, dzięki czemu zakończyli mapę wynikiem 16:7. Tym samym mousesports może się już cieszyć z dostania się na Majora. Mowa tu oczywiście o fazie głównych kwalifikacji, a te z kolei stanowią już integralną część głównego turnieju.

North 0:2 mousesports – Inferno 11:16, Mirage 7:16

Wszystko co musisz wiedzieć o europejskim Minorze.