mouz NXT rewanżuje się w pięknym stylu akademii BIG

Autor: Michał Maćkowski

Fantastyczne zwycięstwo zaliczył zespół Polaków w ramach WePlay Academy League. mouz NXT zdołało się zrewanżować akademii BIG i umocniło się na pozycji lidera.

Tak to miało właśnie wyglądać. Przerwa wakacyjna trwa, przez co na scenie mało się dzieje, lecz zawodnicy akademii mają co robić. mouz NXT, w którym grają Kamil “siuhy” Szkaradek i Hubert “Szejny” Światły jest na prostej drodze do zajęcia pierwszego miejsca w rywalizacji grupowej WePlay Academy League.

Dzisiaj przed mouz NXT stanęła okazja rewanżu na zawodnikach akademii BIG, którzy w pierwszej części fazy grupowej pokonali zespół naszych rodaków 16:13. Teraz to akademia mousesports okazała się lepsza i to w piękny sposób, bowiem mouz NXT na Mirage, czyli jedynej mapie w tym pojedynku zdołało wygrać pistoletówke i kolejną rundę. Jednak po zażegnaniu problemów ekonomicznych młodziki z BIG zgarnęły jeden punkt i to prawie było na tyle. Wtedy maszyna złożona z dwóch Polaków, Niemca, Węgra i Izraelczyka rozpętała piekło rywalom, oddając im w dalszej części pierwszej połowy wyłącznie jeden punkt i kończąc pierwszą połowę 13:2. Po przejściu do terrorystów ponownie mouz NXT zdołało wygrać rundę pistoletową, lecz przegrało force rywala. Problemy ekonomiczne młodych mysz nieco przedłużyły spotkanie, lecz ostatecznie gracze grający pod barwami akademii mousesports wygrali 16:5.

mouz NXT vs BIG Academy – 16:5 (Mirage)

Aktualnie mouz NXT zajmuje pierwsze miejsce w grupie i ma aż sześć punktów przewagi nad BIG i Young Ninjas.